Tugay’dan ücretsiz aktarmayı reddeden UKOME kararına tepki Tugay’dan ücretsiz aktarmayı reddeden UKOME kararına tepki


 Muğla’nın Bodrum ilçesinde 10 yıldır düzenlenen deniz dibi temizliğinde dalgıçlar 2,5 ton çöp çıkardı. Denize girenler deniz dibinde çıkan çöpleri görünce şok oldu.

Bodrum Belediyesi tarafından Bodrum’da koyların atıklardan arındırılması amacıyla on yıldır düzenlenen deniz dibi temizliğinin ikinci etabı Yalıkavak’ta gerçekleşti. Bir buçuk saat süren Deniz Dibi Temizliği'nde dalgıçlar yaklaşık 2.5 ton atık çıkardı.

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ile Temizlik İşleri Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleşen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ile öğrenciler de katıldı. Bodrum Belediyesi'ne ait 13 kişiden oluşan balık adamlar deniz dibine dalarak temizlik gerçekleştirdi. Deniz dibinden araba lastiği, cam şişeler, teneke kutuları, plastik borular gibi bir çok malzeme çıkarıldı. Başkan Mandalinci ve öğrenciler ise koyun etrafında çevre temizliği yaptı. Ardı ardına çıkan çöpleri gören vatandaşlar ve denize girenler ise gözlerine inanamadı.

Deniz dibinden 2,5 ton karadan 2 ton çöp topladılar
Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, on yıldır Bodrum Belediyesinin organizasyonuyla devam eden çalışmanın bu seneki ilk etabının Kumbahçe’de gerçekleştiğini söyleyerek, “Dalış ekibimiz yaklaşık olarak denizden 2.5 ton atık çıkarırken gönüllülerimiz de sahil ve yürüyüş yollarından yaklaşık 1.5-2 ton atık topladı” dedi. (İHA)