Meteoroloji uyardı, Muğla 43 dereceyi görecek
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan uyarıda, Muğla bölgesinde sıcak hava dalgası nedeniyle hava sıcaklığı 38-43 derece dolayında seyredecek.
Yapılan uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; halen mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bölge genelinde etkisini sürdürmesi beklenmektedir. Muğla’da hava sıcaklığı 38-43 C dolayında seyredecek. Ssıcak hava dalgası nedeniyle, bölgemizde yaşayan kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

 Aydın’da sıcak hava etkisini sürdürecek
Aydın’da mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklık diğerleri etkisini bir hafta daha sürdürecek.
Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “Bölgemizde halen etkili olan sıcak hava dalgasının, 24.07.2023 Pazartesi gününe kadar etkisini arttırarak sürdüreceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının bölgemizde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerine çıkması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde illerimizde beklenen sıcaklıklar, İzmir:37-38, Aydın:42-44, Çanakkale: 34-40, Balıkesir:34-39, Manisa 39-43. Sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

Denizli’de sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyredecek
 Denizli’de sıcak hava dalgasının önümüzdeki günlerden itibaren kent genelinde etkisini artırması bekleniyor.
Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Denizli’de etkili olan sıcak hava dalgasının, 19 Temmuz 2023, Çarşamba gününden itibaren etkisini artırması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının bölgede mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerine çıkacağı bildirildi. Önümüzdeki günlerde il merkezlerimizde beklenen sıcaklıklar (C); Denizli: 39-42 sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocukların başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olunması istendi. (İHA)