EGE MECLİSİ - İzmir'in Ödemiş ilçesinde, dün aniden bastıran ve zaman zaman yerini doluya bırakan yağmur, ekili alanlar ile meyve bahçelerinde su baskınlarına neden oldu. Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde ise; sürüdeki 105 keçi, yıldırım düşmesi sonucu telef oldu. 

Ödemiş'te, dün saat 17.30 sıralarında, aniden bastıran yağmur kırsal Bademli, Ovakent ve Konaklı mahallelerinde hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur, zaman zaman yerini doluya bıraktı. Yarım saat süren yağış ve dolu nedeniyle fidanlıklar, silajlık mısır, domates, biber, turşuluk salatalık ve karpuz ekili tarlalar ile meyve bahçelerini su bastı. Dere yatakları suyla dolarken, bahçelere gidilen yollar da sular altında kaldı.

Yıldırım, 105 keçiyi telef etti

Kırkağaç'ın kırsal Çiftlik Mahallesi'nde yaşayan çoban İsmail Koç, dün saat 18.30 sıralarında, sürüsünü otlatmaya götürdü. Bir süre sonra sağanak etkili olurken, büyük gürültüyle yıldırım düştü. Koç'un sürüsündeki 105 keçi, yıldırım düşmesi sonucu telef oldu. Koç, durumu jandarmaya ve Kırkağaç İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bildirdi. Yıldırım düşmesi sonucu sürüsündeki hayvanların telef olmasının üzüntüsünü yaşadığını belirten İsmail Koç, "Canıma bir şey olmaması tek tesellim oldu" dedi. (Faruk ÇARK-Erdinç ALKAN/DHA)