Sizinle yazı yazdığım bu alandan bir çok konuda ortak paylaşımlarda bulunduk. 3 yıl boyunca en çok eğitim ve gençlik konularını önceleyen yazılar yazdım. Bu yazıları oluşturan ana neden, eğitim konusunda yaşadığımız sorunlar birinci sıradaydı. Ülke olarak gençliğe verdiğimiz önem ortadayken bu alanı görmezlikten gelmek ülkeye yapılacak en büyük kötülük olurdu. Bu anlamda bireysel ve örgütlü gruplar olarak eğitim ve gençlik konusunda neler yapılması gerekiyorsa şartları zorlayarak yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bireysel olarak Asrın Şirketler Grubu'nda başlattığım öğrencilere eğitim bursu projesini yıllarca devam ettirdik. Yüzlerce öğrencinin hayatlarına dokunduk. Acı dolu yaşamlar içinden başarılı ve yüzleri gülen çocuk ve gençlerimizle gurur duyduk. Eğitim için başlattığımız bu iyilik hareketi İZSİAD ile kurumsal bir yapıya kavuştu. İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Küçükkurt önderliğinde başlattığımız eğitim çalışmaları, İZSİAD Eğitim Komisyonu ile başarılı işlere imza atarak yoluna devam ediyor. Bu konuda en büyük gurur kaynağımız Maraton İzmir'de eğitim için yaptığımız bağış kampanyaları oldu. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği adına Maraton İzmir'de yerimizi aldık. Öğrenciler için en çok bağış toplayan kurum olduk. Aynı kararlıkla topladığımız bağışlarla İzmir'de ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerimize bilgisayar sağlamaya devam edeceğiz. Gençlerle yarattığımız bu sinerji iş insanları olarak bize de büyük katkı sağlıyor. 

GENÇLERİN YÜZDE 30'U EĞİTİMDE KAYIP!
Şimdi sizinle acı ama gerçek olan bir TÜİK verisi paylaşmak istiyorum. Gençlerin yüzde 30'luk bölümü ne eğitimde ne de istihdamda yok. Bu gençler kayıp. 15-24 yaş grubundaki nüfusun yüzde 30'u ne eğitimde ve istihdamda kayıtlı değiller. Bu ülke için büyük sorun. Bu tehlikeye önlem alınmazsa devamında başka sosyal sorunlar gelecektir. Bu anlamda ülke gençliği ve eğitimine yapılacak her katkı büyük önem taşıyor. Bu düşünceyle bizler yolumuza devam ediyoruz. 

Son cümle: "Gençler önemli. Eğitim herkes için önemli. Ama eğitim gençler için daha önemli. Bu konuda her bireyin yapabileceği çok şey var..."352570531_708347521300427_1320480062529472533_n (1)