Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa mitinginde yaptığı konuşmada, Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, “Milletimizin gönül dünyasında artık hiçbir karşılığı olmayan etnik ve mezhebi ayrımcılığı tahrik ederek, kaşıyarak, kabuk bağlamış yaraları tekrar kanatarak, insanlarımızı birbirine düşürmenin peşindeler” dedi.
14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi çalışmaları çerçevesinde Manisa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce kişiye hitap etti. Sözlerine Manisa’ya yaptıkları yatırımları anlatarak başlayan Erdoğan, “Manisa’nın yol arkadaşlığında 21 yıldır ülkemize hizmet ettik, eser kazandırdık. Nice mücadelelerden anlımızın akıyla çıktık. Ülkemizin kalkınmasını düşünürken 21 yılda 97 milyar liralık yatırımla Manisa’yı geliştirdik, büyüttük. Şehrimize eğitimde 5 bin 12 yeni derslik kazandırdık. Gençlik ve sporda 78 bin 687 kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları açtık. 2 stadyum dahil farklı branşlarda toplam 122 spor tesisi inşa ettik. Sosyal yardımlarda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 7 milyar tutarında kaynak aktardık. Sağlıkta 2 bin 415 yataklı 28 hastaneden oluşan 743 adet sağlık tesisini tamamlayıp hizmete sunduk. Çevre ve şehircilikte TOKİ vasıtasıyla 8 bin 104 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. 2 bin 283 konutun yapımına devam ediyoruz. İlk evim projemizle Manisa’da toplam 4 bin 100 yeni konut ve ilk iş yerim projemizle 350 yeni iş yeri inşa edecek, ilk arsa projemizle 18 bin konutluk arsa vereceğiz. Kentsel dönüşümde riskli yapılar olarak belirlediğimiz 11 bin 695 bağımsız bölümünün dönüşümünü gerçekleştirdik. Millet bahçesi projesinden 4’ünü tamamladık, kalanlara devam ediyoruz. Ulaştırmada 81 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol mesafesini 627 kilometreye çıkardık. Manisa’ya da hizmet eden İstanbul-İzmir otoyolunu, İzmir-Manisa yolunda inşa ettiğimiz Sabuncubeli tünelini tamamlayıp hizmete soktuk. Akhisar çevre yolunun kalan kesimlerini bu yıl tamamlıyoruz. Ankara-Manisa-İzmir yüksek hızlı tren hattını yapımı devam ediyor. Tarım ve ormanda son 21 yılda 31 baraj, 1 içme suyu tesisi, 46 sulama tesisi, 76 dere ıslahı, 11 gölet, 14 yer altı depolama tesisi, 2 hidroelektrik santrali yaptık. 238 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Manisalı çiftçilerimize 4 buçuk milyar tutarında tarımsal destek verdik. Üzüme verdiğimiz destekleri devam ediyoruz. TMO üzüm alımını sürdürecek, zeytine sağladığımız tane desteğine devam edeceğiz. Enerjide 217 bin abonesi olan Manisa’ya 13 ilçesiyle birlikte doğalgaz arzı sağladık. Demirci, Köprübaşı Sarıgöl ve Selendi’ye doğalgaz arzını sağlamayı hedefliyoruz. Ne kadar özetlersek özetleyelim şehrimize yaptığımız hizmetler bitmiyor” dedi.

“Manisa, bu seçimi kazaya bırakmaz”
Miting alanındaki pankartlara da dikkat çeken Erdoğan, “Bir delikanlı ne yazmış; 'Namazın kazası var, bu seçimin kazası yok, Akhisar' doğru. Ben inanıyorum ki Manisa, bu seçimi kazaya bırakmaz. Seçim gününe kadar durup dinlemeden çalışmaya devam. Durmak yok yola devam. Gönlünün kazanmadığımız tek kişi bırakmayana kadar her bir insanımıza yaptıklarımızı anlatacağız” diye konuştu. (İHA)