Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde dün öğle saatlerinde çıkan orman yangında durum iyiye giderken, yangında evleri ve hayvanları yanan köylülerin tek tesellisi can kaybının olmaması.
Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Hatıplar Mahallesi mevkiindeki ormanlık alanda dün saat 13.30 sıralarında orman yangını çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale edilirken, yangında durumun iyiye gittiği ifade edildi.
Rüzgarın da etkisiyle alevlerin ulaştığı Sarısığırlı Mahallesi’nde ise 14 ev kül olurken, 3 hayvan barınağı da hasar aldı. Yangında evi yanan köylülerden Zekiye Dalan, “Motorlarımız yandı, hayvanlarımız yandı, canımız yandı. Allah da bunları yakanı yaksın. Kanun cezasını versin” dedi. Kendi evlerinde hasar olmadığını söyleyen Huriye Dönmez ise, “Evimizin etrafını duvar çevirmiştik o yüzden evimiz yanmadı ama komşularımızın evi yandığı için bizim da canımız yandı” diye konuştu.
Yangında evleri küle dönen vatandaşlardan Ali Atalay da, “Hiçbir şeyimiz kalmadı. Üzerimizdeki kıyafetlerimizle kaldık. Traktörümüz paramız yandı evlerimizde” şeklinde konuştu.

“Tam her şey bitti derken emeklerimiz kül oldu”
Sarısığırlı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlardan Muammer Sarı, “Kayınpederim rahmetli olalı 4 ay oldu. Evle ben ilgileniyordum. Daha 1 hafta önce sıvasını bitirmiştik. Emekler boşa gitti” diye konuştu. Evin yapımına çok emek verdiklerini söyleyen Sarı, “Çok çilesini çektik. Tam her şey bitti derken emeklerimiz kül oldu. 1 köpeğimiz kurtuldu, 1 köpeğimiz yanmış. Rabbim beterinden korusun tek sevindiğimiz can kaybımızın olmaması” şeklinde konuştu. (İHA)AW942585_04
Öte yandan, Sarısığırlı Mahallesi’nde yangından zarar gören evler havadan görüntülendi. (İHA)