TÜRKONFED'de İzmir’i 3 başkan temsil edecek TÜRKONFED'de İzmir’i 3 başkan temsil edecek

İzmir iş dünyasının duayen isimlerinden Rafet Ekmekçioğlu, BİVA İnşaat (Vahap Yılmaz ve Birim Yılmaz) ile Gazeteci Ümit Kartal Bir TV’yi eşit ortaklıkla devraldı.

İzmir’in uydudan yayın yapan ulusal ölçekli tek televizyonu olan Bir TV, BİVA Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Vahap Yılmaz, İzmirli İş İnsanı Rafet Ekmekçioğlu ve Gazeteci Ümit Kartal tarafından eşit ortaklıkla devralındı.

Yapılan ortaklık protokolüne göre televizyon kanalının idari yönetimi tamamen Gazeteci Ümit Kartal’da olacak.

İmzaların atılmasının ardından bir açıklama yapan Ümit Kartal, güçlü ortaklık yapısı ile Bir TV’yi İzmir’in önemli markaları arasına katacaklarını vurgulayarak şunları söyledi:“Memleketin dört bir yanından izlenme potansiyeline yönelik; ulusal çap ve nitelikte, sempatik, dayanışmacı, umut veren, güler yüzlü yayın yapacağız. Ülkemizin aydınlık yüzlerini, vicdanlı fikirlerini ekrana taşıyacağız. Şimdiden uydunuzun frekans ayarlarını güncellemenizi öneririm.”

BİVA İnşaat ortakları Vahap Yılmaz ve Birim Yılmaz da medya alanında İzmir’in sesini ulusal boyuta taşıyacaklarını belirterek, “Bir TV’yi Süper Lige çıkaracağız. İzmir’den ülkemiz için güzel izler bırakmaya devam edeceğiz” dediler. 

Bir TV Radyo Televizyon Yapım Yayıncılık Anonim Şirketi’ni tüm haklarıyla birlikte Rafet Ekmekçioğu, Vahap Yılmaz ve Ümit Kartal’a devreden Bir TV Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yaldız da İzmir’in tek televizyon kanalını sektörün içinden bir meslektaşının da içinde olduğu güçlü bir yapıya devrettiği için mutlu olduğunu belirterek, “Kurumun daha ileri hedefler doğrultusunda yoluna devam edecek olmasından çok memnunum. Yarınlarda da her türlü desteği vermeye hazırım” şeklinde konuştu.umityaldiz-vahapyilmaz-umitkartalRafet-ekmekcioglu