İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası (İzmir YMMO) ile Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) işbirliği kararı aldı. İzmir YMMO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin başkanlığındaki heyet, EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.  İzmir YMMO heyetinde Başkan Yardımcısı Erkan Türkmen ile Oda Sekreteri Birol Kabaca yer aldı.

İzmir YMMO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin, yakın zamanda EGEV başkanlığı görevini Mehmet Ali Susam’dan devralan Hasan Küçükkurt’u makamında ziyaret ederek başarı dilediklerini söyledi. EGEV’in hem İzmir hem de Ege Bölgesi için çok önemli bir misyona sahip olduğunu hatırlatan İzmir YMMO Başkanı Zengin, “Ege’nin kalkınması için bölge kentlerinin işbirliğinin yükseltilmesi lazım. EGEV kuruluşundan bu yana bu misyonla çalışmalar yürütüyor. Yeni dönemde Hasan Küçükkurt’a bu yolda başarılar diliyorum” dedi.
İzmir YMMO olarak EGEV’e üye olmak ve önümüzdeki süreçte ortak projeler geliştirmek istediklerini söyleyen Zengin, “Yaptığımız görüşmede yıl sonuna doğru EGEV ile işbirliği yaparak iş insanlarına vergi, tam tasdik, teşvikler gibi konularda sunumlar gerçekleştirme kararı aldık” diye konuştu.

Küçükkurt: “EGEV her tür işbirliğine hazır”

EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt ise İzmir YMMO heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. EGEV olarak hem İzmir’in hem de bölgenin kamu kurumları, yerel yönetimleri ile yakın ilişkiler kurduklarını söyleyen Küçükkurt, Oda ve Borsalar ile STK’larla da yakın temas kurmak istediklerini ifade etti. Bu kapsamda İzmir YMMO ile işbirliği yapmanın son derece önemli olduğunu ifade eden EGEV Başkanı Küçükkurt, “Yeni dönemde EGEV’i daha geniş kesimlere tanıtmak, kuracağımız ilişkilerle gücümüzü ve etkinliğimizi artırmak istiyoruz. İzmir YMMO’dan üyelik konusunda bir talep geldi, hukuk kurullarımız inceleyecek. Eğer bir mani yoksa İzmir YMMO’yu aramızda görmekten mutluluk duyarız. Yıl sonuna doğru neler yapabiliriz, nasıl projeler üretebiliriz değerlendireceğiz. İş insanlarına yönelik bilgilendirici faaliyetler organize etmek istiyoruz” diye konuştu.222

11