İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası’nda (İzmir YMMO) düzenlenen tören ile Oda’ya kayıt olan yeni yeminli mali müşavirlere birer üyelik plaketi takdim edildi. İzmir Vergi Dairesi Müdürü Ömer Alanlı’da İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası’na üye olurken, Alanlı’ya üyelik plaketini İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin takdim etti.

İzmir YMMO toplantı salonunda yapılan etkinliğin açılışında konuşan İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin, son iki yılda Oda’ya kayıt yapan meslektaşlarıyla tanışmak için bir araya geldiklerini söyledi. Yönetim kurulu olarak meslektaşları arasındaki iletişimin ve dayanışmanın artırılmasını önemsediklerini söyleyen Zengin, “Bunu, mesleki gelişimimiz ve mesleki kurallara uyumumuz açısından son derece de faydalı görüyoruz. Bu amaçla, fırsat buldukça meslektaşlarımızla bir araya gelmeye çalışıyoruz. Daha önce Cumhuriyet Balosu, Yıl Sonu Gala Yemeği, İftar Sofrası ve Serbest Kürsü toplantılarında meslektaşlarımızla bir araya gelmiştik. Bugün, bu etkinliklerimize tüm meslektaşlarımızın davetli olduğu “Yeni Üyelerimizle Tanışma ve Dayanışma Kokteyli’ni ilave etmiş bulunuyoruz” dedi.

Mesleki Dayanışma Toplantısı

Yeni dönemde bir taraftan eğitim faaliyetlerine ve sosyal etkinliklere yoğunlaşırken, öbür taraftan mesleği tanıtıcı faaliyetlere odaklanmaya devam edeceklerini vurgulayan Zengin, “Planlarımız arasında, yıl sonuna doğru TÜRMOB Başkanımızın da dahil olacağı tüm YMM Oda başkanları ve YK üyelerinin katılacağı bir mesleki dayanışma toplantısı var. Aynı şekilde, yeni dönemde tüm meslektaşlarımız ile birlikte, iş dünyası örgütleriyle ortak toplantılar yapmak ve bu toplantılarda mesleğimizi ve meslektaşlarımızı tanıtma planımız var. Her iki toplantıya tüm meslektaşlarımızdan katkı ve destek beklediğimizi şimdiden duyurmak istiyorum” dedi.

“Hedef yılda 5 bin sözleşme”

2023 yılı için Odamıza bildirilen tam tasdik sözleşme sayısının 3 bin 65 olduğunu belirten Zengin, “Önceki yıla göre tam tasdik sözleşmelerinde yüzde 12 artış meydana gelmiştir. Amacımız 3 bin 65 olan tam tasdik sayısını iki yılda 5 binler civarına çıkarmaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından son iki yılda Oda’ya üye olan 30 yeminli mali müşavire üyelik plaketleri verildi.