1. Karaburun, Akvaryum Plajı

İzmir’in mavi bayraklı plajlarından biri olan Akvaryum Plajı, masmavi suları ve muhteşem sahili ile cennetten bir köşeyi andırıyor.

2. Çeşme, Ilıca Plajı

detail-photo-fancybox-0

Çeşme’nin en çok bilinen plajlarından biri olan Ilıca, ılık suyu ve zemini kumla kaplı denizi ile yaz aylarının vazgeçilmez yerlerinden biri oluyor. 

3. Seferihisar, Akkum Plajı

detail-photo-fancybox-1

Küçük bir koyu andıran Akkum Plajı, tertemiz ve serin denizi ile tatilcilerin en çok tercih ettiği plajların başında geliyor.

4. Urla, Demircili Köyü, Melengeç Plajı

detail-photo-fancybox-3

Eğer soğuk suyu seviyorum diyorsanız, Demircili Köyü içerisinde bulunan bu plaj tam size göre. Soğuğu sevmeseniz de akvaryumu andıran bu muhteşem denize girmeden durmanın çok mümkün olmadığını da söylemek gerek.

5. Çeşme, Dalyan, Kocakarı Plajı

detail-photo-fancybox-4

Tertemiz suyu ve kumsalı ile aileler ve gençler tarafından oldukça tercih edilen bir plaj olan Kocakarı plajı, şemsiyesini sandalyesini alıp yola çıkan pek çok tatilcinin uğrak yeri.

6. Çeşmealtı, Mavi Plaj

Hafta sonu günübirlik deniz kaçamağı yapmak isteyen ailelerin ve gençlerin tercih ettiği bir yer olan Mavi Plaj, özellikle ulaşım konusundaki rahatlığı nedeniyle oldukça kalabalık oluyor.

7. Urla, TCDD Kampı

Urla’nın hemen girişinde bulunan ve ucuz olmasının yanı sıra temizliğiyle de tercih sebebi olan bu plaja girerken, cüzi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

8. Eski Foça, Halk Plajı

Küçücük ama şirin yapısıyla görenleri kendine hayran bırakan bir yer olan Eski Foça’da ister sokakları gezebilir isterseniz de halk plajında güneş ve kumun tadını çıkarabilirsiniz.

9. Çandarlı, Kale Önü Plajı

detail-photo-fancybox-5

Tarihi Çandarlı Kalesi önünde bulunan Çandarlı Kale Önü Plajı, mavi bayraklı denizi ve plajın çevresinde bulunan işletmeleri ile zahmetsiz ve keyifli bir tatil imkânı sunuyor.

10. Mordoğan Manal Koyu Plajı2020-08-18

Karaburun Mordoğan'da bulunan Manal Koyu Plajı, temiz denizi ve sessiz ve dinginlik arayanların adresi durumunda. Uzun plajıyla denize girmek isteyenlerin tercih noktaları arasında yer alıyor. 

İzmir’de Denize Girilecek Yerler

  1. Karaburun Akvaryum Plajı
  2. Çeşme Ilıca Plajı
  3. Seferihisar Akkum Plajı
  4. Urla Demircili Köyü Melengeç Plajı
  5. Çeşme Dalyan, Kocakarı Plajı
  6. Çeşmealtı Mavi Plaj
  7. Urla TCDD Kampı
  8. Eski Foça Halk Plajı
  9. Çandarlı, Kale Önü Plajı
  10. Mordoğan Manal Koyu Plajı