İzmir'in Dikili ilçesinde yazlık siteye yakın otluk ve makilik alanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen alevler nedeniyle sitenin tahliye edildiği öğrenildi.
Yangın gece saatlerinde ilçeye bağlı Çandarlı Mahallesi'nde bulunan Bimeyko Sitesi yakınlarındaki otluk ve makilik alanda başladı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, yerleşim yerlerinin yakınına sıçrayınca sitedeki vatandaşlar panik yaşadı. Öte yandan sitenin tedbir amacıyla tahliye edildiği de öğrenildi.
Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Dikili’de orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor
İzmir'in Dikili ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor.
Yangın, saat 00.21 sıralarında Dikili ilçesi Çandarlı Mahalesi Bimeyko Sites’nde çıktı. Hemen harekete geçen İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, alevlere 2 uçak, 2 helikopter, 15 arazöz, 1 su ikmal aracı ve 1 dozer ile müdahaleye başladı. Alevleri kontrol altına almak için çalışmalar sürüyor.

İzmir'de yoksul öğrenciler okullarda aç kalmayacak! İzmir'de yoksul öğrenciler okullarda aç kalmayacak!

İzmir'deki orman yangını kontrol altında
 İzmir'in Dikili ilçesinde makilik alanında çıkan ve bazı evlerin hasar gördüğü yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu yaklaşık 10 saat sonra kontrol altına alındı.
Yangın, saat 00.21 sıralarında Dikili ilçesi Çandarlı Mahallesi Bimeyko Sitesi yakınlarındaki makilik ve otluk alanda çıktı. Hemen harekete geçen İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, alevlere 2 uçak, 2 helikopter, 15 arazöz, 1 su ikmal aracı ve 1 dozer ile müdahale etti.
Bazı evlerin de hasar gördüğü yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi ile yaklaşık 10 saat sonra kontrol altına alındı.
Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor. (İHA)AW230280_02