CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, “65 yaş üzerindeki emekli yurttaşlarımız için 4 metreküp suyu tamamen ücretsiz vereceğiz. Öğrenciler içinde yüzde 50 indirimi direkt başlatacağız” dedi. Rakibini de eleştiren Tugay, “Nereyi açsam Hamza Dağ çıkıyor. Dün bir video yapmış. Çok profesyonel, çok güzel film çekiyorlar. Bu tutmayı bile bilmediği orkestra çubuğu ile güya orkestra yönetiyor. Oysa son bir yılda 8 festival iptal etmişler” dedi. Tugay, seçim kampanyası kapsamında belediyenin hiç bir imkanını kullanmadığını da söyledi.

SU FİYATLARINA İLİŞKİN DÜZENLEME

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Cemil Tugay, İzmir'se su ücretlerinin yüksek olduğu yönünde gelen eleştiriler üzerine şu açıklamayı yaptı: “Su fiyatı pahalı diyorsunuz. Manisa’da su fiyatları buradan daha yüksek. Ama bunlar hiç konuşulmuyor. Manisa’da biliyorsunuz MHP’li Cumhur İttifakının adayı var. Bizde su fiyatı yüksek diye insanlar haklı olarak şikayet ediyorlar. Ben de su fiyatını kademe kademe düşüreceğim diyorum.”

EMEKLİLER İÇİN ÖNEMLLİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR

Başkan Cemil Tugay, ekonomik koşullar altında geçim savaşı veren emeklilere yönelik de önemli düzenlemelerin yolda olduğunu belirterek, şunları söyledi:“65 yaş üzerindeki emekli yurttaşlarımız için 4 metreküp suyu tamamen ücretsiz vereceğiz. Bu 4 metreküp temel ihtiyaç miktarıdır. Üzerine de suyu yüzde 50 indirimli vereceğiz. Öğrencilere yüzde 50 indirim direkt başlatacağız. İZSU Genel Müdürü ile görüştük. Bunların karşılığı var. Hesabını kitabını yaptık. Engellilere de indirim başlayacak. Emeklilere kart da vereceğiz. Bu kartla sadece belediye marketlerinden değil, anlaşmalı işyerlerinden alışveriş yapacaklar. Faturalarına destek olacağız. Kira desteğinde bulunacağız. Bütün bunları belediye bütçesi müsaade ettiği oranda yapacağız.”FOTO1

Aslanoğlu oyunu kullandı İzmirlileri sandığa çağırdı Aslanoğlu oyunu kullandı İzmirlileri sandığa çağırdı