Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle kamp alanları, daha uygun bütçeli bir tatil geçirmek isteyenlerin buluşma noktası oldu. İzmir'de kamp tatili için en uygun yerleri sizler için derledik. İşte İzmir'de en çok tercih edilen 8 kamp alanı…

İNGİLİZ BURNU/FOÇA 
Doğanın tamamen içinde olan İngiliz Burnu, son yıllarda kampçılar tarafından sık sık ziyaret edilen bir yere dönüştü. Deniz manzarasına karşı çadır kurmak isteyenlerin çok seveceği bu mekana hazırlıklı bir şekilde gidilmesi gerekiyor. Bölge doğallığıyla dikkat çekse de henüz tesisleşme olmadığı için duş, elektrik, yeme - içme gibi imkanlar bulunmuyor. 

DEMİRCİLİ KOYU/URLA
Denize karşı kamp yapmak isteyenler için Urla’nın Demircili koyu tercih edilebilecek bir yer. Berrak ve masmavi deniziyle dikkat çeken Demircili plajı içerisinde ayrılan özel alanda kamp yapabilir, tuvalet ve yemek ihtiyaçlarınızı plaj içerisindeki tesisten karşılayabilirsiniz.

DELİKLİ KOY/ALAÇATI
İzmir’in en popüler tatil merkezlerinden olan Alaçatı’da yer alan Delikli Koy, kamp sevenler için birebir. Denizle birleşen kumsalında ve çevresinde kurulabilecek kamp alanlarıyla, Delikli koy İzmir’de tercih edilen kamp noktalarından biri. 

DEREKÖY KAMP ALANI/KEMALPAŞA
Kemalpaşa – Torbalı yolu üzerindeki Dereköy kamp alanı, İzmir’in meşhur kamp alanlarından bir diğeri. Çadırınızı sırtınıza takıp rahatlıkla gidebileceğiniz alan içerisinde sizlere yalnızca WC imkanı sunuluyor. Diğer ihtiyaçlar köy merkezinden karşılanabiliyor. İzmir’de orman kampı tercih edenlere önerebileceğimiz noktalardan biri. 

SAZLICA PLAJLARI/FOÇA
Gürültüsüz bir alanda tatil yapmak isteyenler için Sazlıca Plajları, Foça’daki popüler bölgelerden biri. 

DOLUNGAZ KOYU/KARABURUN 
Dolungaz Koyu, kamp alanına kadar aracınızla gidebileceğiniz bir yerde bulunuyor. Çadırların kurulduğu yer denize sıfır konumu ile kendini doğanın tam kalbinde hissetmek isteyenlere hitap ediyor. Alanda kamp kurmak ise ücretsiz.

KARAGÖL ORMAN KAMPI/MENEMEN
Tektonik bir göl etrafında kurulmuş olan Karagöl Orman Kampı gelenlere şehirden uzak sakin bir tatil imkanı sunuyor. Kamp alanına istediğiniz her şeyi getirebilir ve kendi küçük yaşam alanınızı oluşturabilirsiniz.

PIRLANTA PLAJI/ÇEŞME
Hafta sonu kaçamakları için oldukça uygun bir mekan olan Çeşme’nin Pırlanta Plajı yakınındaki ağaçlık alanlara çadır kurulabilir. Çeşme otogardan toplu taşıma ile ulaşımı oldukça kolay. Plajda bakımlı ücretli duşlar bulunmakta. Temel ihtiyaçlar bölgedeki işletmelerden tedarik edebiliyor. (Cumhuriyet)