İzmir'in Karşıyaka ilçesinde arıza nedeniyle sürüklendiği ve durdurulamadığı iddia edilen bir yolcu gemisi, kıyı bandına sert bir şekilde çarptı. O anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.

Olay bugün Karşıyaka İskelesi yakınlarında meydana geldi. İskele açıklarında manevra esnasında makinede yaşanan arıza nedeniyle kontrolden çıktığı öğrenilen, İZDENİZ'e ait 'Dokuz Eylül' adlı yolcu gemisi, süratli bir şekilde kıyı bandına çarptı. Çarpmanın ardından büyük bir gürültü meydana gelirken o anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.

Yaralı yok
Gemi kaptanının çarpma sonrası gemiyi iskelenin doğusuna yanaştırdığı öğrenilirken, kıyı bandına çarpan gemi detaylı kontroller için Bostanlı İskelesine nakledildi. İlk kontrollerde sahilde veya gemide bir hasar tespit edilmezken meydana gelen olayda da yaralanan vatandaşın olmadığı bildirildi. (İHA)

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 9 Eylül isimli yolcu gemisi saat 13.20 sularında Karşıyaka İskelesi’nin doğu tarafındaki sahil kısmına zorunlu yanaştı. Konuyla ilgili açıklama yapan İZDENİZ yetkilileri, ana makinada yaşanan anlık arıza nedeniyle sefer harici boş olan gemide ufak çapta hasar olduğunu ancak sahilde herhangi bir zarar oluşmadığını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZDENİZ A.Ş’nin sefer harici, boş olarak Karşıyaka İskelesi açıklarında bekleyen 9 Eylül isimli yolcu gemisi saat 13.20’de ana makinede yaşanan anlık arıza nedeniyle Karşıyaka İskelesi'nin doğu tarafındaki sahile baş tarafından yaslamak zorunda kaldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İZDENİZ yetkilileri sahilde herhangi bir hasar oluşmadığını ancak geminin baş tarafındaki sancak-iskele tampon sisteminde ufak çapta hasar oluştuğunu söyledi. Yetkililer ayrıca konuyu hemen İzmir Liman Başkanlığı'na ilettiklerini de dile getirerek ayrıntılı inceleme yapıldıktan sonra geminin en kısa sürede düzenli seferlere devam edeceğini belirtti.

AW947831_02AW947831_01