Urla Belediyesi ve DİSK 4 No’lu Şube arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile kadrolu 84 işçi maaşlarına 1 Mart 2023 itibariyle yüzde 75 zam alacak. Ayrıca 1 Eylül 2023’de işçilere seyyanen bin TL zam yapılacak
Urla Belediyesi ve DİSK 4 No’lu Şube arasında süren toplu iş sözleşmesi süreci sonunda anlaşmaya varıldı. Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, DİSK 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin ve beraberindeki heyet ile başkanlık makamında toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı. Sözleşmeye göre kadrolu 84 işçi 1 Mart 2023 itibariyle yüzde 75 zam alacak ve 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle de seyyanen bin TL zam yapılacak. Ayrıca belediye iştiraki olan URİT’te çalışan 330 işçi de 500 TL net yakacak parası alacak. 

ÖNEMLİ BİR İYİLEŞTİRME YAPTIK
İmza töreninin ardından konuşan Urla Belediyesi Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç da sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “Her zaman söylediğimiz gibi Urla Belediyesi çalışanları olarak biz bir aileyiz ve Urlalı hemşerilerimize en güzel şekilde hizmet sunma gayreti içerisindeyiz. Tabi ki emekçi kardeşlerimizin emeğinin karşılığını vereceğiz. Bir yandan Urla’mızın dört bir yanına ciddi yatırımlar yaparken, bir yandan da çalışanlarımızın maaşlarını ve ikramiyelerini günü gününe hesaplarına yatırıyoruz. Bu anlamda örnek bir belediye olduğumuzu gururla ifade edebiliriz. Bütçe disiplininden taviz vermeden personellerimizi de memnun edecek, enflasyona karşı ezdirmeyecek bir zam oranı ile maaşlarda önemli bir iyileştirme yapmış olduk. Emeği geçenlere teşekkür eder, emekçi kardeşlerimizin kazançlarının bereketli olmasını dilerim” diye konuştu. 

SEYYANEN DE ZAM GELECEK
DİSK 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin de atılan imzaların ardından şunları söyledi: “DİSK 4 No’lu Şubesi ile Urla Belediyesi’de 84 kadrolu arkadaşı ilgilendiren toplu iş sözleşmesini bugün itibariyle Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Murtaza Dayanç ile imzalamış bulunmaktayız. 1 Mart 2023 tarihi itibariyle tüm ücretlere yüzde 75 oranında zam alındı. Altıncı ayda yani 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle maaşlara bin TL seyyanen zam gelecek. Burada ayrıca Urit’te çalışan KHK’lı 330 arkadaşımıza da yakacak parası net 500 TL’yi ek protokolümüz ile arkadaşlarımıza bir cansuyu olarak sağlamış olduk. Sözleşmenin burada çalışan işçi arkadaşlarımıza, ailelerine ve Urla halkına ve belediyemize hayırlı olmasını diliyorum. Emekten yana tavrı olan Sayın Kaymakamımız Murtaza Dayanç’a teşekkürlerimi sunuyorum.”Murtaza Dayanç-Aydın Tekin  (1)