Menderes'in Ücretsiz Plajları

1. Çukuraltı Halk Plajı

İzmir’in Menderes ilçesinde şehir merkezine 63 km uzaklıkta bulunan Çukuraltı Halk Plajı, mavi bayrak ödülüne sahip olan ücretsiz plajlardan biridir. Çukuraltı Halk Plajı 250 metre uzunluğa ve 10 metre genişliğe sahiptir. Plajı kumludur. Denizi tertemiz, sakin ve serindir. Özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile aktarma yaparak plaja ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaj içerisinde ücretli yerlerde bulunmaktadır. Buralardan şemsiye, şezlong kiralayabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye, şezlong kiralaması yapabilir, duş, kafeterya, büfe gibi olanaklardan ücretli plaj yerinden yararlanabilirsiniz.

Adres: Çukuraltı, İzmir Cd., 35495 Menderes/İzmir

***

2. Gümüldür Halk Plajı

İzmir şehir merkezine 36 km Menderes ilçesinde bulunan Gümüldür Halk Plajı, mavi bayrak sahibi ücretsiz plajlardan biridir. Plaj alanında tuvalet, şemsiye, şezlong, soyunma kabini, duş gibi olanaklar yoktur. Dilerseniz çevresinde bulunan kafeterya gibi işletmelerden ve sitelerin plajlarından yararlanabilirsiniz. Sahili küçük taşları ve kumla karışık bir yapıdadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar yoktur. Plaj çevresinde bulunan kafeterya ve site plajlarından ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Adres: Gümüldür Cumhuriyet, Sevgi Cd. No:408, 35480 Menderes/İzmir

***

3. Yoncaköy Plajı

İzmir’de Menderes ilçe merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Yoncaköy Plajı, bölgedeki ücretsiz olan plajdır. Şehir merkezine yakın olan etrafında yerleşim yerlerinin de bulunduğu plajın çevresinde konaklayabileceğiniz pansiyon ve otellerde mevcuttur. Sahilin bir kısmı kumlu bir kısmı da çimenliktir. Ücretsiz olan plaj alanında soyunma kabini, şemsiye, şezlong, duş gibi olanaklar yoktur. Bu olanaklarda yararlanabilmek için ücretli olan kısımları kullanabilirsiniz. Deniz tertemiz, berrak, sakin, ilk girişte derin gibi ilerledikçe sığlaşmaya başlar.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. Ücretli ve ücretsiz plaj yerleri bulunmaktadır.

Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar yoktur. Plaj çevresinde bulunan kafeterya ve site plajlarından ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Adres: Ahmetbeyli, 35470 Menderes/İzmir

***

4. Orta Mahalle Halk Plajı

İzmir’de Menderes ilçesine 33 km uzaklıkta bulunan Orta Mahalle Halk Plajı, mavi bayrak sahibi, tertemiz denizin ve bir tarafında da kamp alanlarının bulunduğu plajlardan biridir. Denizin sahili taşlık bir yapıdadır. Yaz sezonunda kalabalık ve yoğun olabilmektedir. Uygun bir ücretlendirme ile tuvalet ve duş imkanı bulunmaktadır. Plaj çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için market gibi işletmeler vardır. Buralardan yararlanabilirsiniz. Özel araçlarınız ve topu taşıma araçları ile plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar yoktur. Plaj çevresinde bulunan market gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Adres: Ahmetbeyli, 35470 Menderes (Cumaovası)/İzmir

***

5. Ahmetbeyli Halk Plajı

Ege kıyılarında İzmir ilinde birbirinden güzel doğa ile iç içe olan plajlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de Menderes ilçesinde bulunan Ahmetbeyli Halk Plajıdır. Rüzgarlı ve dalgalı bir yapıdadır. Sahilinde kum ve küçük çakıl taşları bulunmaktadır. Hem denizin, güneşin ve kumsalın keyfini çıkarabilir hem de kampçılık, piknik yapabilirsiniz. Ayrı bölümleri vardır. Ahmetbeyli Halk Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar yoktur. Plaj çevresinde bulunan kafeterya gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Adres: Ahmetbeyli, 35470 Menderes/İzmir

***

6. Ortaköy Plajı

Ortaköy Plajı

İzmir’in Menderes ilçesinde bulunan Ortaköy Plajı, sahili taşlık olan, geniş, temiz bir plaja ve denize sahip olan yerlerden biridir. Plaj yaklaşık 1800 metre uzunluğa ve 20 metre genişliğe sahiptir. Plaja giriş ücretsizdir. Ancak plajda bulunan olanaklardan ücretli bir şekilde yararlanabilirsiniz. Denizi sığ değildir. 4-5 metre sonra derinleşmeye başlar. Öğlenden sonları denizi dalgalı olmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli ve ücretsiz olan kısımları bulunmaktadır.

Şemsiye, şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş, market, kafeterya gibi olanaklardan ücretli bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Adres: Gümüldür Cumhuriyet, 35495 Menderes/İzmir (gezilecekyerlertr.com)

***