İzmir Kemalpaşa’da yaşayan Görsel Sanatlar Öğretmeni Olcay Gündoğdu, öğrencilerinden ilham alarak "Beni herkese anlat; ama sadece sen boya” isimli hikaye ve boyama kitabı yazdı.
10 yıldan bu yana görsel sanatlar ve seramik öğretmenliği yapan Olcay Gündoğdu, çocukların çok sevdiği boyama kitaplarına farklılık katarak, boyama ve hikayeyi bir araya getirdi. Çocuklara yönelik kitaplarda bir ilk olan bu çalışma kısa zamanda çocukların beğenisini kazandı. 6,7,8 yaş aralığına uygun olan “Beni herkese anlat; ama sadece sen boya” adlı kitap, iki seri olarak dijital platformlarda satışa sunuldu.
Hikayelerini çocuklar için boyama kitabına dönüştüren Olcay Gündoğdu, öğrencilerin ve çocukların seveceği bir kitap çıkardığını söyledi.
Gündoğdu, “0-6 yaş, 6-9, 9-11 yaş anne-çocuk eğitimi ve resim analizi eğitimi aldım. Pedagojik yaş aralığını göz önüne alarak hazırlanan eserlerde en değerli kazanımların işlendiği beş farklı hikâyede beş farklı öğretiyi çocuklarımıza sunduk. Bu kitaplar, çocukların hikayelerle ilişik boyamaları yaparak; el-göz koordinasyonu sağlamaları, görsel okuma becerilerini kazanmaları, çevreye farkındalık oluşturmaları ve kalem kullanma becerileri kazandırmayı amaçlamıştır. Çocuklarımız hikayeleri okuyup boyamaları bitirdikten sonra 'duyduk duymadık demeyin' bölümü ile gerçek bilgileri öğrenebilmekte" dedi.