Seçim çalışmaları kapsamında ilçenin çeşitli dinamikleriyle bir araya gelen CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Mimar olduğum ve kenti iyi bildiğim için göreve geldiğim gün çalışmaya başlayacağım. Sizleri dinlemek için daima sokakta olacağım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, yerel seçimler için geri sayım sürerken çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gün içerisinde ilk olarak partisinin ilçe belediye başkan aday adaylarıyla bir araya gelen CHP’li Mutlu, toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verdi. Saha temaslarına Gültepe Mahallesi’nde devam eden Mutlu, “Efsane Başkan” lakabıyla anılan Aydın Erten’in kabrini ziyaret etti. Ardından Gültepe ve Ferahlı’da semt pazarlarını dolaşan Mutlu, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini yerinde dinledi. İzmir’in köklü spor kulüplerinden Göztepe Spor Kulübü’nü de ziyaret eden Mutlu, son olarak ‘evim’ dediği İzmir Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Şubat Ayı Toplantısı’na katıldı.

CHP KONAK’TA BİRLİK BULUŞMASI

Başkan Adayı Mutlu, günün ilk mesaisine partisinin ilçe belediye başkan aday adaylarıyla bir araya gelerek başladı. CHP Konak İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada birlik ve beraberlik mesajları verildi. Toplantıya katılan aday adayları, Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun yanında olduklarını belirterek seçim sürecinde başarı dileklerinde bulundu. Desteklerinden dolayı aday adaylarına teşekkür eden CHP’li Mutlu ise Konak ve İzmir için hep birlikte çalışacaklarını dile getirdi.

EFSANE BAŞKAN ERTEN’İ UNUTMADI

Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, daha sonra halkın yararına yaptığı işlerle ve unutulmaz kişiliğiyle “Efsane Başkan” lakabıyla anılan Gültepe Belediye Eski Başkanı Aydın Erten’in kabrini ziyaret etti. Ziyarette Mutlu’ya CHP İzmir Eski Milletvekilleri Musa Çam, Tacettin Bayır, Atila Sertel, İzmir 68’liler Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Nail Dağdelen, partililer ve mahalle sakinleri de eşlik etti. Mutlu, Erten’in halkın içinde olan, halkı için çalışan belediye başkanı çizgisini koruyarak aynı yoldan yürüyeceklerinin altını çizdi. Mutlu, “Onun toplumcu ve sosyal belediyecilik adına attığı tohumları, inşa ettiği anlayışı çok daha ileriye götürmek için birlikte omuz omuza yepyeni bir Konak ve Gültepe inşa edeceğiz. Hiç merak etmeyin. Onun adını yaşatan vakfı da kuracağız. Gültepe’nin vefası benim için bir görevdir. O vakfı da kuracağız birlikte” diye konuştu. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için bölgedeki muhtarlıklar tarafından dökülen lokma hayrına da uğrayan Mutlu, daha sonra civardaki kahvehaneleri gezerek mahallelilerle çay içip, sohbet etti. Mutlu, vatandaşın taleplerini dinleyerek notlar aldı.

PAZAR TEZGAHLARINI TEK TEK DOLAŞTI

Başkan Adayı Mutlu, daha sonra Gültepe ve Ferahlı bölgesindeki semt pazarlarını dolaştı. Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek isteklerini yerinde dinleyen Mutlu, tezgahlara tek tek uğradı. Esnafa hayırlı işler dileğinde bulunan Mutlu, kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Vatandaşlar, “İnşallah kazanan siz olursunuz. Sandıktan birinci çıkacaksınız. Gültepe CHP’nin kalesidir dedirteceğiz” sözleriyle destek verdiği Mutlu’ya hayat pahalılığından şikayet etti ve pazar arabalarını dolduramadıklarını da söyledi.

KADINLARI GÜVENCELİ İŞE KAVUŞTURMAK İSTİYORUZ

Bölgede örnek projelere imza atan Gültepe’ye Değer Verenler Derneği’ni de ziyaret eden Mutlu, derneğin faaliyetleri hakkında yöneticilerden bilgi aldı. Ziyarette kadına yönelik şiddet ve derinleşen yoksulluk üzerine önemli mesajlar veren Mutlu, “Sığınma evi de açacağız, kadına yönelik şiddetle de mücadele edeceğiz. Kreş ücretleri çok pahalı, kadınlar çalışma hayatından kopuyor. Kadınları güvenceli işe kavuşturmak istiyoruz. Kent yoksulluğu son ekonomik politikalarla giderek yaygınlaştı. Herkesi muhtaç konumuna getiren bir iktidar var. Bununla hem yerelde hem merkezde mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İLK GÜNDEN ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIM

Bölgede sağlıklı bir kentsel dönüşüm için canla başla çalışacaklarını dile getiren Mutlu, “Mimar olduğum ve kenti iyi bildiğim için göreve geldiğim gün çalışmaya başlayacağım. Planlarda içinize sinmeyen yer olursa üzerine konuşacağız. Dönüşümde hak sahiplerini dışarıya atmayacak, minimum düzeydeki ödemelerle herkes ev sahibi olmalı. Planlar bitti, uygulamalar da en kısa zamanda başlayacak. Yenilik ve dönüşüm için yola çıktık. Geçen gün oğlum ‘Anne ben çalışarak ev alamam galiba’ dedi. Gençler bu ülkede hayal kuramaz hale geldi. Konak’ta umudu yeniden yeşertmeliyiz. Sorunları hep birlikte çözeceğiz. Hayatım boyunca yöneticilik yaptım. Makam beni değiştiremez; ben oraları görev, hizmet yerleri olarak görüyorum. Burada bir sosyal belediyecilik yapacağız. Sizleri dinlemek için daima sokakta olacağım” dedi. Mutlu, program kapsamında Gültepe Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Gültepe Esnaf ve Sanatkarlar Lokali’ni de ziyaret etti.

GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

İzmir’in köklü kulüplerinden Göztepe Spor Kulübü’nü de ziyaret eden Mutlu, Göztepe Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Kerem Ertan, Altyapı ve Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Özkan, “Başbakan” lakaplı efsane amigo İsmail Kocaoğlu tarafından karşılandı. Kulüp yöneticilerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Mutlu, önümüzdeki süreçte pek çok alanda hayata geçirilebilecek iş birlikleri üzerine fikir alışverişinde bulundu. Göreve geldiğinde kulübe katkı koyabilmek için elinden gelen çabayı göstereceğinin altını çizen Mutlu, “Bizim için spor da Göztepe de çok önemli. Gençlerin özellikle kötü alışkanlıklara yönelmemesi ya da sporcu olabilmesi için çok fazla tesis gerekiyor. Hele ki bu dönemde olanakları eşit sunmak gerekiyor. Fırsat eşitliğinden yararlanamayan çocukları ancak sizlerin ve bizlerin desteği ile mutlu edebiliriz. Ne kadar çok çocuk spor olanaklarına ulaşırsa biz o kadar mutlu olacağız” dedi.

BURASI BENİM EVİM

Günün son ziyaretini yapılış sürecinde aktif rol üstlendiği İzmir Mimarlık Merkezi’ne yapan Başkan Adayı Mutlu, burada TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Şubat Ayı Toplantısı’na katıldı. Kurul üyeleri ile bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Mutlu, “Burası benim evim. Bu mekan benim için ayrıca çok özel. Sizlerle olmak çok güzel. Mezun olduğum günden beri TMMOB’un bir ferdi, bir çalışanı olarak, buranın öğretisini yerel yönetimde sizlerin içerisinde aktif olarak yer aldığı bir yönetim modelini Konak’ta hayata geçirmek istiyorum. Önümüzdeki 2 aylık süreçte de birlikte olacağız ama asıl önemli olan bundan sonra 1 Nisan’dan itibaren artık TMMOB bilsin ki, bir belediyesi var. Bana yol arkadaşlığı yaparsanız, birlikte örnek bir ilçe belediyesi yönetimini hayata geçirebilirsek çok mutlu olurum” açıklamasını yaptı.Sizleri dinlemek için daima sokakta olacağım (4)