Son 4 yıldır Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi iş birliğinde yaşama geçirilen çalışmalar ve yapılan yatırımlarla modern ve estetik bir turizm kenti kimliğine kavuşan Kuşadası, 9 gün boyunca ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil yaşattı. Bayram tatilinin ardından günlük ortalama 800 bin kişiyi ağırlamayı sürdüren tatil kenti, Kuşadası Belediyesi ekiplerinin kesintisiz mesaisi sayesinde konuklarını sorunsuz ağırlamayı sürdürüyor.

Kuşadası, okulların kapanmasının hemen ardından başlayan 9 günlük bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. 9 gün boyunca tatil yapmak için 2 milyon kişinin geldiği kent, son 4 yıldır yapılan yatırımlarla konuklarını çok daha iyi biçimde karşıladı. Kuşadası Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı süresince vatandaşlara daha iyi hizmet vermek amacıyla 7-24 mesai yaptı. 9 günlük bayram tatili boyunca plajlar, turistik çarşılar ve sahil şeridi başta olmak üzere kent genelinde yaşanan yoğunluk nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

"420 ton evsel atık toplandı"
Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı tatili için Kuşadası’nı tercih eden 2 milyon yerli ve yabancı turistin kent genelinde bıraktığı tonlarca atığı özenle temizledi. 9 gün boyunca her gün ortalama 420 ton evsel atık toplayan Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, tatil boyunca toplam 4 bin ton atık toplayarak düzenli depolama alanına ulaştırdı. Bayram tatili öncesinde başlayan ek temizlik mesaisi ile ziyaretçilerini pırıl pırıl karşılayan Kuşadası Belediyesi tarafından tatil süresince sunulan kesintisiz temizlik hizmeti memnuniyetle karşılandı. İnsan ve çevre sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı vektörel mücadelesini de sürdüren Kuşadası Belediyesi, ilaçlama çalışmalarını da ihmal etmedi.(İHA)