Manisa Büyükşehir Belediyesi, Perşembe Pazarının tamamının üzerinin kapatılması noktasında çalışmalara başladı. Başkan Cengiz Ergün’ün geçtiğimiz aylarda müjdesini verdiği çalışma için Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay yerinde incelemeler yaptı.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün geçtiğimiz aylarda müjdesini verdiği Perşembe Pazarı’nın tamamının üzerinin kapatılması noktasında çalışmalara başlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay ve Daire Başkanları ile birlikte Perşembe Pazarı’nda incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün geçtiğimiz aylarda pazaryerinin üzerinin tamamen kapatılması noktasında müjde verdiğini hatırlatarak, bu noktada gerekli malzeme alımlarının gerçekleştirildiğini ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalara başladığını dile getirdi. Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Pazarcılar Odası Destan Bulgay ve Daire Başkanları, pazaryerinde yapılabilecek diğer çalışmalarla ilgili de görüş alışverişinde bulundu.

“Cengiz Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum”
Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay, “Pazarcı camiası olarak Cengiz Başkanımızın bu katkılarından dolayı büyük heyecan içerisindeyiz. Özellikle 2 hafta önce açılan Bedesten Pazarımıza verdiği katkı bütün Manisa halkı tarafından teveccühle karşılandı. Daha büyük heyecanımız ise Manisa’nın en büyük pazarı olan Perşembe Pazarı’nda Genel Sekreter Yardımız ile yerinde incelemeler yaptık. Allah nasip ederse pazarın tamamı kapalı olacak. Manisa halkının, Manisa esnafının hijyenik şartlarda alışveriş yapabileceği bir ortamın sağlanabilmesi için Cengiz Başkanımızın talimatları doğrultusunda gerekenler yapılıyor. Camiam adına şükranlarımızı sunuyorum. Biz zaten yaptığı hizmetlerden memnunduk. Bize dokunuşları, camiamıza dokunuşları fazlasıyla bizi memnun ediyor. Manisa halkı da, pazarcı esnafımız da memnun. Burası 700 tezgahlı, hem tarihi hem de kuruluşundan beri en eski pazarlarından bir tanesi. Büyükşehir’in bu çabalarıyla çok önemli bir tesise kavuşacak Manisa. Cengiz Başkanımıza, bütün idari ve teknik ekiplere teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Çalışmalar başladı
Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş ise, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Manisa’da pazaryerlerine ve pazarcı esnafına büyük önem veriyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta açılan bir Bedesten Pazaryeri var. Mevcut Perşembe Pazarı’nda yerinde incelemelerde bulunuyoruz. Perşembe Pazarı’nın üzerinin açık olduğu bölümlerin kapanması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla çalışmalar başladı” ifadelerini kullandı. (İHA)