Manisa’nın Salihli ilçesi Adala Mahallesi’nde düzenlenecek olan Şeftali Şenliğinin bu yıl 25’incisi düzenlenecek. Salihli Belediyesi tarafından düzenlenen, 2 gün 3 gece devam edecek şenlik 21 Temmuz Cuma günü saat 20.30’da başlayacak.
Salihli Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinlikler çerçevesinde düzenlediği Geleneksel 25. Adala Şeftali Şenliği'nde birbirinden özel sesler sahne alarak en güzel şarkıları ve türkülerini Salihlili hayranları için söyleyecek.
21 Temmuz Cuma günü başlayacak olan şenliğin ilk gününde DJ performansı ve Belediye Ney Eğitmeni Yalçın Kutkaya sahne alırken, ikinci gününde Ankara’ya özgü şarkılarla tanınan Ankaralı Ayşe Dinçer hayranları ile buluşacak. Şenliğin final günü olan Pazar günü ise Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Deniz Toprak dillerden düşmeyen türküleri Salihlili hayranları için seslendirecek.
Kültürel ve sanatsal etkinliklere önem verdiklerini ifade eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Geleneksel hale getirdiğimiz şenlikler ve festivaller düzenleyerek vatandaşlarımız ile buluşturuyoruz. Belediye hizmetlerimizi yerine getirerek kültürel ve sosyal belediyeciliğe de önem veriyoruz. Düzenlediğimiz sosyal etkinlik ve şenlikler ile geleneklerimizi yaşatıyoruz. Adala Mahallemizde bu hafta sonu düzenleyeceğimiz 25. Şeftali Şenlikleri'ne tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi. (İHA)AW938183_05