Meteorolojiden Manisa'ya gök gürültülü sağanak uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Manisa'ya gök gürültülü sağanak ve kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. 26 Nisan Çarşamba günü sabah 09.00'da başlayacak sağanak yağışların gece yarısına kadar devam edeceği belirtilirken, vatandaşların ani su baskınlarına karşı tedbirli olmaları istendi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Manisa için uyarı yapıldı. 26 Nisan Çarşamba günü sabah 09.00'da başlaması beklenen gök gürültülü sağanak yağışların il genelinde görüleceği ve yerel olarak etkili olacağı açıklandı. Metrekareye 50 kilograma kadar yağış düşmesinin beklendiği kaydedilen açıklamada, vatandaşların sel, su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar ve küçük çaplı dolu yağışları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji'den Aydın’a kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji 26 Nisan Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren Aydın il genelinde görülmesi beklenen kuvvetli sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı.
Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 26.04.2023 Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Aydın il genelinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadelerine yer verildi. (İHA)