Türkiye'de solun en büyük sorunlarından biri Bülent Ecevit sonrası güçlü lider çıkaramaması oldu. AK Parti'nin güçlü lider figürü karşısında yıllarca sol parti liderleri toplum açısından umut olmayı başaramadı. Bu anlamda 31 Mart Yerel Seçimleri, Türk Solu'na yeni bir lider hediye etmek üzere. Üzere diyorum, bu konuda her görüşte farklı tartışmalar sürüyor. AK Parti ve Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Özgür Özel özelinde görüşmeler sağlarken iktidara yakın medya İmamoğlu ve Yavaş'a karşı Özel parlatmasına girmiş durumda. Genel seçimlere uzun bir zaman var. Bu süre zarfında birçok denge farklı şekilde muhakkak değişecektir. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş belediye başkanı olmasına rağmen toplumda gördükleri değer ile potansiyel Cumhurbaşkanı adayıdırlar. İmamoğlu ve Yavaş'ın liderlikleri ve adaylıkları konusunda toplum hazır. Ama son yerel seçimler Özgür Özel ismini gündeme taşıdı. Seçim sonrası yaptığı açıklamalar ardından siyasette attığı adımlar bize farklı bir lider olacağının ilk sinyallerini verdi. Biraz iddialı olacak ama bana göre Özgür Özel, Bülent Ecevit vizyonu ile Erdal İnönü sakinliği ve zarifliği taşıyor. Bu liderlerin en büyük özellikleri ülke için olması gerekenleri yapmasıydı. Özel de, ülke için olması gerekenleri yapmaya başladı ve Cumhurbaşkanı ile çok konuşulan bir görüşme gerçekleştirdi. Bu yeni siyaset tarzı CHP'ye mi yarar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mı yarar herkes tartışadursun ülkeye yarayacağı kesin. Kutuplaşan toplum bu görüşme ile nefes almaya başladı. Öyle ki CHP Özgür Özel ile merkez parti oldu. AK Parti, DEM Parti ve MHP ile aynı anda görüşebilen şu anda tek parti konumunda. Doğrusu da Cumhuriyeti ve devleti kuran parti olarak bu toparlayıcı görevini sürdürmesidir. 

2028 SEÇİMLERİ 3 ADAYLI OLUR!
Ülkede yapılan her siyasi hareket doğal olarak 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yorumlanıyor. İmamoğlu ve Yavaş'ın şehirlerinde yaptığı hizmetlerin içinde bile bu yeni durumu arar olduk. Doğal adaylar zamanla şekil alacaktır. Ama ben 2028 seçimlerinde Özgür Özel'in aday olacağını düşünmüyorum. Yola Ekrem İmamoğlu ile çıkmış bir Özgür Özel, yolda değişmeyecektir. Ama öngörüm 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin İmamoğlu-Yavaş ve AK Parti adayı arasında geçeceği yönündedir. Seçimin ikinci turunda İmamoğlu ile Yavaş yarışırsa kimse şaşırmamalı. 

Son cümle: "Özgür Özel, siyasete özel dokunuşlar yapıyor. Ülke olarak normalleşmeye sakinleşmeye çok ihtiyacımız var. Yeni durum sonrasında kime yarar? Yaşayıp göreceğiz..."