AK Parti Adayı Hamza Dağ oyunu kullandı AK Parti Adayı Hamza Dağ oyunu kullandı

İzmir Büyükşehir Belediye  Başkanı  Tunç Soyer, Narlıdere Metrosu açılışında CHP Genel Merkezine keskin mesajlar göndererek, "İzmir CHP il kongresinde kapalı oylamada 522 delegenin 508’inin oyuyla en yüksek örgüt desteğini alana, anketlerde birinci çıkana, devrim niteliğindeki onlarca esere bir teşekkürü çok görenlere buradan sitem ediyorum" dedi. Başkan Soyer, değişim sloganın altının boşaltıldığını ifade etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi  tarafından 287 milyon Euro yatırımla hayata geçirilen Fahrettin Altay – Narlıdere Metrosu açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, göreve geldiğinde yüzde 12 seviyesinde olan Narlıdere Metrosu, çalışmaların tamamlanmasıyla İzmirlilere hizmet etmeye başladı. Toplam 7 istasyondan oluşan 7,2 kilometrelik hatla Narlıdere’den Bornova Evka-3’e kadar kesintisiz ulaşım sağlayacak olan Narlıdere Metrosu’nun açılış töreninde DJ Ersin ve Sanatçı Haluk Levent sahne aldı.

Soyer: "Unutmasınlar ben uzun mesafe koşucusuyum
Törende yaptığı konuşmayla İzmirlilerle helalleşen Başkan Soyer, “İzmir için son nefesime kadar hizmet edeceğim. Bunu, kimsenin ekmeğine yağ sürmeden, bu toprakları rant çetelerine peşkeş çekmeden yapmaya devam edeceğim. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum, siz de hakkınızı helal ediyor musunuz?” diye konuştu. Ardından ise siyasi yol haritasına dair mesajlar verdi. Başkan Soyer, “Unutmasınlar! Ben uzun mesafe koşucusuyum! Bu ülkede demokrasinin neferi olmayı sürdüreceğim. Bir nefer olarak birlikte başlattığımız tüm projelerin de takipçisi olacağım.

Şunu çok iyi bilsinler! Bugüne kadarki hattımız İzmir Büyükşehir Belediyesi’ydi. Bundan sonra sathımız, tüm vatandır. Bir arada olduğumuz bu güneşli günde cemreler bir bir düşmeye başladı. Onlar önce havaya, sonra suya ve toprağa düşer.  Fakat daha da önemlisi, cemrelerin dördüncüsü gönlümüze düşecek. İşte o cemre ‘demokrasinin tatlı güneşi’ olacak. Ve bizleri asla yalnız bırakmayacak. Siz de müsterih olun. Asla umutsuzluğa kapılmayın. Biz, birlikte çok güçlüyüz. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Selam olsun sana İzmir! Gelecek olsun memleketim!” açıklamalarında bulundu.24.02.2024_db5aa875-4e88-4b9b-b2a8-75e392f80125