İşte İzmir'in 30 ilçesinde yeni belediye başkanları İşte İzmir'in 30 ilçesinde yeni belediye başkanları

TİP Konak İlçe Örgütü, Türkiye İşçi Partisi'nin 63. yılı nedeniyle bir etkinlik düzenledi. Behice Boran’ın da anıldığı etkinliğin açılış konuşması Konak İlçe Başkanı Lale Pelin Beyazıt tarafından yapıldı.

Can Atalay’dan Mesaj
Yapılan sunumda, “Partimiz Türkiye İşçi Partisi (TİP) 63 yaşında. 63 sene önce Türkiye işçi sınıfının partisini kuran, emeğin ve alınterinin temsilcilerini bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Bu etkinlikte sadece geçmişi anmıyor, aynı zamanda aydınlık bir gelecek için bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm yürüyüşümüzü de kararlılıkla sürdürüyoruz. Başta Behice Hanım olmak üzere yitirdiğimiz tüm mücadele dostlarımıza and olsun ki biz kazanacağız. Selam olsun Türkiye'nin aydınlık geleceğine.” sözleriyle etkinliğe cezaevindeki hücresinden seslenen Hatay’ın seçilmiş milletvekili Can Atalay büyük alkış aldı.  

Türkiye İşçi Partisi ve Genç Öncü üyesi Seher Ünver Bülbül'ün 1961-71 arası Türkiye sosyalist hareketine dair değerlendirmelerde bulunduğu etkinlikte daha sonra  “Akıntıya Karşı Behice Boran- Tek Başına Bir Koro” belgeseli yönetmeni Güzella Bayındır belgeselin çekim aşamalarına dair konuştu.

Etkinlik, “Akıntıya Karşı Behice Boran- Tek Başına Bir Koro” belgeseli gösterimi ve müzik dinletisi ile sona erdi.01

--