İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası üyesi yeminli mali müşavirler ile Denizli Vergi Dairesi Başkanlığı koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Denizli Tenis Kulübü’nde yapılan ve üç saat süren toplantıya Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, Grup Müdürleri, İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin, Yönetim Kurulu Üyeleri, Denizli İl Temsilcisi ve Denizli’de faaliyet gösteren Yeminli Mali Müşavirler katıldı.

Zengin’den tam tasdik çağrısı

Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin, toplantıya katılım gösteren Vergi Dairesi bürokratları ile meslektaşlarına teşekkür ettikten sonra yeminli mali müşavirlik mesleği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Orta ve büyük ölçekli işletmelere Tam Tasdik hizmeti almaları çağrısında bulunan Yaşar Zengin, YMM’lerin işletmeleri vergi risklerinden arındırdıklarını, işletme yöneticilerinde vergi bilinci oluşturduklarını, işletmelerin vergiye uyumlarına katkı sunduklarını, sağlıklı muhasebe sistemi kurduklarını ve bu yönleriyle Gelir İdaresi’nin iş yükünü azalttıklarını ifade etti.

Tekin: “7440 fırsatını kaçırmayın”

Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin ise Vergi Dairesi Başkanlığı’nın çalışmaları hakkında detaylı bilgiler vererek '7440 Sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun' kapsamında tüm mükelleflere 'fırsatı kaçırmayın' çağrısı yaptı. Ayrıca Denizli Vergi Dairesi Başkanlığının vergi tahsilatlarında yıllık amaçlarına ulaştığını, iş dünyasının KDV iadelerine erişim süresini oldukça azalttıklarını ve bu yönüyle Türkiye’nin en hızlı daireleri arasında yer aldığını ifade etti. Toplantının iş dünyasına, vergi mükelleflerine, vergi idaresine ve meslek camiasına faydalı olması ve belirli periyotlarla yenilenmesi dilekleriyle toplantı sona erdi.