Başkan Yücel'den kongre mesajı

İşte haberin detayları...

YEREL YÖNETİMLER 14.12.2019, 12:51 14.12.2019, 12:51 izmirli kız
Başkan Yücel'den kongre mesajı

EGE MECLİSİ - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de ilçe kongrelerinin startını Seferihisar'dan verdi. 30 ilçe'de, 27 Ocak 2019 tarihine kadar sürecek olan ilçe kongrelerinin ilkinde konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, hem AKP iktidarına yüklendi hem de parti içi önemli mesajlar verdi.  

Seferihisar ve Urla İlçe kongrelerine katılan Yücel, Seferihisar ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, CHP'nin iktidara gelmesinin 31 Mart seçimleri sonrasında artık kaçınılmaz olduğunu dile getirerek, parti içinde adamcı ekipçi ve dar ekipçi siyasete yer olmadığını ifade etti.  

Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Millet ittifakını parçalama isteğinin, AKP'nin yaşadığı korkuyu da gözler önüne serdiğini belirterek,  şunları söyledi:

MÜCADELEMİZ DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE İÇİN 

"Çok değerli yol arkadaşlarım, Böyle güzel, böyle coşkulu, böyle inançlı bir örgütle bir arada olmak çok güzel. Çok onurlu bir görev yapıyorsunuz. Çok değerli bir mücadele veriyorsunuz. Nasıl ki; O dönemin egemen devletlerinin hasta adam dediği Osmanlı İmparatorluğunun küllerinden özgür ve bağımsız bir devlet kuran; Önce saltanatı sonra hilafeti kaldıran,bir çok dünya devletinden önce kadına seçme ve seçilme hakkı veren, Cumhuriyet devrimlerini bir bir Türk milletine armağan eden Mustafa kemal Atatürk ve arkadaşları emperyalizme karşı mücadele verdilerse; siz de bu ülkede yaşayan insanların daha mutlu, daha huzurlu, daha güvenli yaşamaları için,  daha çağdaş, daha özgür ve demokratik bir Türkiye kurmak için mücadele ediyorsunuz. İnsanlarımızın işsizlik nedeniyle, geçim derdi nedeniyle, evlerine ekmek götüremedikleri için; Annelerin ve babaların çocuklarına okul üniformaları alamadıkları için intihar etmediği bir Türkiye kurmanın mücadelesini veriyorsunuz. Kadınlarımızın şiddet görmediği ve katledilmediği, insanlarımızın inançları yüzünden, etnik kimlikleri yüzünden ayrıştırılmadığı, ötekileştirilmediği, eşit ve özgür bireylerin yaşadığı bir Türkiye kurmak için mücadele ediyorsunuz. Geleceğe umutla bakan, cumhuriyetin ışığıyla yetişen, aklı ve bilimi kendine rehber edinen, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür gençler yetiştirmek için mücadele ediyorsunuz. O yüzden değerli arkadaşlarım; sizleri yürekten kutluyorum."

31 MART'IN MİMARI KILIÇDAROĞLU'DUR

31 Mart Yerel seçimlerinde CHP'ye, AKP ve yandaş medya tarafından ve terör üzerinden iftiralar atıldığını, hakaretler edildiğini hatırlatan ama kendilerinin kula kulluk etmeme mücadelesi verdiklerini söyleyen Yücel,  "31 mart yerel seçimlerinde zor bir süreç yaşadık. Başta genel başkanımız kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, CHP’nin adaylarına, meclis üyelerimize akıl almaz hakaretler ve iftiralar attılar. Terör örgütleriyle iş birliği yapıyorlar dediler. Yandaş basın, havuz medyası bir sürü asılsız haberle adaylarımızı hedef gösterdiler.İktidar partisi mensupları şayet terör örgütleriyle iş birliği yapan birilerini arıyorlarsa, dönüp önce aynaya bakacaklar. Oslo görüşmelerini yapan biz değiliz, İmralı görüşmelerini, Dolmabahçe mutabakatını yapan da biz değiliz. Habur sınır kapısında çadır mahkemelerini biz kurmadık,Valilere "pkk’ya dokunmayın” talimatını da biz vermedik. Seçimlerden 2 gün önce terörist başının mektubunu devletin kanallarında okuyan sonra da yorumlayan da biz değiliz.  O zaman terör örgütleriyle iş birliği yapan kim arkadaşlar? Yılmadık, yorulmadık, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, tüm örgütümüzle büyük bir mücadele verdik. Neyin mücadelesi?Demokrasi mücadelesi, Neyin mücadelesi?Hak, hukuk, adalet mücadelesi Neyin mücadelesi?Kula kulluk etmemenin, halk için, milletimiz için, toplumun refahı için çalışma mücadelesi.Bu mücadeleyi başarıyla taçlandırdık. Martın sonu bahar olsun dedik, martın sonunda baharı getirdik. 31 mart yerel seçimlerinde cumhuriyet halk partisi Türkiye genelinde, 11 büyükşehir, 10 il, 191 ilçe belediyesi kazandı. İzmir’de büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer’le, % 58 gibi rekor bir oy oranıyla seçim kazandık. 22 olan belediye sayımızı 24’e çıkardık. 25 sene sonra İstanbul’u, Ankara’yı kazandık. Bugün Türkiye nüfusunun neredeyse % 50’sini CHP yönetiyor. Bu başarıda herkesin payı var. Ama bir kişinin payı çok yüksek:Bu başarının mimarı; Göreve geldiği günden beri, CHP’yi toplumun tüm kesimleriyle kucaklaştıran, haksızlığa ve adaletsizliğe karşı hak hukuk adalet diyerek 435 km yürüyen, millet ittifakını kurarak, attığı doğru adımlarla, doğru yönetilen ittifak süreciyle, ittifakın resmi ve gayrı resmi paydaşlarıyla kurulan doğru diyaloglarla 31 mart ve 23 haziran başarılarının mimarı olan CHP genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu kutluyorum" dedi.

AKP'Yİ VE ERDOĞANI KORKU SARDI

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Millet ittifakını parçalamak istemesine ilişkin sözlerine değinen CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel, bu açıklamanın tek sebebinin korku olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bugün cumhuriyet halk partisini iktidara taşıyacak kadroları seçmek için bir aradayız. Öncelikle parti içi demokrasi yarışında seçilerek gelen kongre delegelerimiz kutluyorum ve mahallelerde sandık başına giderek bu demokrasi şölenine ortak olan tüm üyelerimize de teşekkür ediyorum. 

Bugün AKP iktidarı, yandaş basın, havuz medyası, CHP’yi karıştırmak için fırsat kolluyorsa, bugün recep Tayyip Erdoğan “millet ittifakını bozmamız lazım” diyorsa;  bu gümbür gümbür iktidara  yürüyen cumhuriyet halk partisinden korktukları içindir.  10 Ekim 2019. Önemli bir tarih. Barış pınarı harekatı 9 ekim 2019’da başlamış, Mehmetçik Suriye sınırında, Suriye topraklarında güvenliği sağlamak, bölgeyi terörist unsurlardan temizlemek için sınır ötesi bir harekata girişmiş. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 ekim 2019 tarihinde Sırbistan gezisi dönüşünde bir açıklama yapıyor. Diyor ki; “ittifakların zenginleşmesi fakirleşmesi yaklaşımı mümkündür olabilir. Adı millet ittifakı ama milletten nasibini almamış ittifakın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli." Kim diyor? AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan; 

Ne zaman diyor? Barış pınarı harekatının başlamasından 1 gün sonra; Mehmetçik, vatan savunması için sınır ötesi harekata başlamışken, Sayın Cumhurbaşkanı'nın derdi başka, o millet ittifakını dağıtma derdinde. Bugün Türkiye'de 4 milyon resmi, 6,5 milyon gayrı resmi işsiz var, 500 bin civarında atanamayan öğretmen var, 1,5 milyon EYT’li var; ama cumhurbaşkanın derdi başka; onun derdi millet ittifakını dağıtmak. Böyle bir anlayışa karşı, böyle bir iktidara karşı, toplumu böylesine, ayrıştıran, kutuplaştıran, düşmanlaştıran bir yapıya karşı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar olmaktan başka çaresi yok."

ADAMCI, KLİKÇİ SİYASETE İZİN VERMEYİZ

CHP Urla ilçe kongresinde parti içi mesajlar da veren Deniz Yücel, Türkiye'nin içinde bulunduğu kötü durumda, halkın CHP'yi iktidara taşımaya hazır olduğu bir dönemde, kimsenin adamcı ve klikçi siyaset yapmasına izin vermeyeceklerini belirterek, "Birbirimizle uğraşmayı bırakacağız. Adamcı siyasete göz açtırmayacağız. Ekipçi, dar ekipçi, klikçi siyasete izin vermeyeceğiz. İktidara inanan iktidar olunca bu ülkeyi nasıl yöneteceğini konuşan, tartışan bir CHP örgütü kuracağız. Değerli arkadaşlarım şunu unutmayın, biz birbirimizi kucaklayamazsak,  toplumu kucaklayamayız. Toplumu kucaklayamazsak, iktidar olamayız. 31 mart yerel seçimleri öncesinde bir umutsuzluk vardı, bir karamsarlık vardı, ancak 31 mart seçimleriyle ve 23 haziran İstanbul seçimleriyle; korku duvarı yıkıldı, umutsuzluk yerini umuda, karamsarlık yerini inanç ve kararlılığa bıraktı.  Peki bundan sonra ne yapacağız. Oturup ben sen kavgası mı yapacağız? Yoksa CHP’yi iktidara taşımak için birbirimize mi kenetleneceğiz?

Bizim; çocukların yatağa aç girmediği, kadınların katledilmediği, gençlerin, gazetecilerin, akademisyenlerin sadece düşüncelerini paylaştıkları için hapse atılmadıkları, insanların huzur ve barış içinde yaşadığı bir Türkiye kurmamız için birbirimize kenetlenmemiz ve CHP’yi iktidara taşımamız gerekiyor.  Kendi çıkarları için, Kendi hedefleri için, Kendi kişisel beklentileri için bu birlikteliği engellemek hatta bozmak isteyenler çıkabilir. Onlara asla izin vermeyeceğiz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar mücadelesi, kişilerin şahsi hedeflerinden ve beklentilerinden çok daha değerli bir mücadeledir" dedi.

YOLUN SONU İKTİDAR

Parti içi kavganın, çekişmenin olmadığı, uyumun ve birlikte mücadelenin hakim kılındığı  yerde başarının kendiliğinden geldiği ifade eden Yücel, çıktıkları yolun sonunun iktidar olduğu belirterek şöyle konuştu:

"Urla’da bir başarı var. CHP oylarında ciddi bir artış var. 

31 mart günü Urla’da seçimi % 67,5 gibi bir oyla kazandıysak, bunda emeği olan, Başta ilçe başkanımız  Hakan Özbadur’a ve yönetimine, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, önceki dönem görev yapan belediye başkanımız  Sibel Uyar’a önceki dönem meclis üyelerimize, O dönem aday olan, bugün ise seçilmiş ve görevde olan meclis üyelerimize ve belediye başkanımız Burak Oğuz’a canı gönülden teşekkür ediyorum. Urla örgütümüz bizim göğsümüzü kabartmıştır. Parti içi kavganın olmadığı yerde, örgüt ve belediye başkanı uyumunun olduğu yerde, başarının kaçınılmaz olduğunu göstermiştir. Bugün Urla'da başlattığımız ilçe kongrelerimizin   ilçelerimize, İzmir'imize, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını  diliyor, bu yolun sonunun iktidar olduğuna inancımı bir kez daha sizlerle paylaşıyor ve kongremizin başarılı geçmesini temenni ediyorum."

Yorumlar (0)
banner13
banner14
25
açık
banner15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31