CHP Genel Başkanı Özel Muğla adaylarını tanıttı CHP Genel Başkanı Özel Muğla adaylarını tanıttı

Seçim gezilerine devam eden, Zafer Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Naşit Birgüvi İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda Başkan Yalçın Ata ve ilçe oda başkanları tarafından ağırlandı.

Yerel ve genel siyasetin görüşüldüğü toplantıda Birgüvi "Ben de esnafım ve bizlerin sorunlarını vatandaştan yetki aldığım gün düzeltmek için hazırım. Bizler ağır bir vergi yükü altında ezilirken, bir de hükümet yanlısı büyük zincir marketlerle rekabet etmek zorunda bırakıldık. Tüm küçük ve orta ölçekli işletmelere can suyu verilmez ise yakında tüm kepenkler kapanacak. Bunun bilincinde olarak yerel yönetime aday oldum." dedi.

Özellikle enflasyon oranının açıklandığı bugün yaşanan ile ile kağıt üstündekinin farklı olduğunu anlatan Birgüvi "Esnaflarımız, geleceğe umutla bakamıyor. Çünkü bugün sattığı malın yerine yenisi koyamıyor. Zamlara yetişmek imkansız oldu" şeklinde konuştu.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yalçın Ata  ise "Çok verimli bir toplantı oldu. İzmir'deki tüm Oda başkanlarımızla sizi ağırlamaktan onur duyuyoruz" dedi. Başkan Ata ayrıca İESOB tarafından hazırlanan yerelden, Türkiye  geneline kadar esnafın sorunlarını içeren kitapları Zafer Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Naşit Birgüvi'ye takdim etti.birg 02