Tugay: “Oy veren ve oy vermeyen tüm seçmenlere teşekkür ediyorum” Tugay: “Oy veren ve oy vermeyen tüm seçmenlere teşekkür ediyorum”

CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde farklı sektörlerden sanayici ve insanlarını ziyaret etti. İlçesinde üretim yapan, katma değer sağlayan herkesin önünü açacak bir belediyecilik sergileyeceğinin altını çizen Yıldız, “En büyük devrim, istihdam oluşturmaktır. Sizler, bunu başarmışsınız. Çiğlimiz için önemli güçlersiniz. İlçemizi birlikte kalkındıracağımıza, sorunlarının çözümünde birlikte hareket edeceğimize inanıyorum.” dedi

Bir başarı hikayenizin olması önemli

CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız, Özel Pro Dental Diş Protez Labaratuvarı’nı ziyaret ederek kurucusu Doğan Kurtulmuş ile ülke İzmir ve Çiğli gündemi ile ilgili sohbet ettikten sonra laboratuvarı gezerek bilgi aldı. Yıldız, ardından, Baylan Su Sayaçları Fabrikası'na ziyarette bulundu. Fabrikanın kurucusu Mehmet Akif Baylan ile Çiğli'nin gündemi ve istihdam konusunda görüş alışverişinde bulunan Yıldız; 1971 yılından beri mobilya üreticisi olarak hizmet veren Adas Sandalye'yi ziyaretinde ise Latif Nur Dolmen, Bülent Dolmen ile bir araya geldi. Yıldız; ayrıca, Press ve CNC makineleri üretimi yapan Dirinler Fabrikası'nda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin’e de konuk oldu.  Başarı hikayesi olan insanların hangi alanda olursa olsun yeni başarıların kapısını aralayabildiğini belirten Yıldız; “Çiğli. Bu noktada birbirinden değerli, başarılı iş insanlarını barındırıyor. Onların da kentsel sorunları mutlaka var. Bizim belediyecilik anlayışımızda da, Çiğli’yi bir bütün olarak görmek var.” Sorunları her kesim açısından ele almak var.”  diye konuştu.

İmar, bir şehrin anayasasıdır.

Yıldız, iş insanlarının istihdama sağladığı katkıyı devrim olarak niteledi ve şunları söyledi;  “En büyük devrim, istihdam oluşturmaktır. Sizler, bu iş yerlerinde bunu başarmışsınız” dedi.

Onur Emrah Yıldız; AOSB'nin ve Sasalı Mahallesinin alt yapı sorunlarının da konuşulduğu ziyaretlerinde şunları söyledi; “Çiğli’nin en büyük sorunu deprem. Göreve geldiğimizde, sıfırdan bu konularla ilgileneceğiz. Kentin ve yapısı için işinin ehli mimar ve şehir plancıları ile çalışacağız. Olası bir depremde sanayi bölgesinin göreceği zarar belli. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ demiş Şeyh Edebali. Önce insanı yaşatacağız. İmar bir şehrin anayasasıdır. Çiğli’nin alt yapı sorunlarını hızlı bir şekilde gidereceğiz. Ancak iş dünyası da iyi bilir ki öncelik mali disiplindir. Beledeyimizde önce bu disiplini ve planlamayı ele alacağız.”