Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olarak 22 yıldır eğitim yolcuğunu sürdüren İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), başarılarına bir yenisini daha ekleyerek bu yıl yüzde 99,92’lik genel doluluk oranına ulaştı. Ön lisansta yüzde 100, lisans programlarında ise yüzde 99,88’lik doluluk yakalayan İEÜ, tam 2 bin 453 yeni öğrenciyi bünyesine kattı. İEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacıoğlu, “Üniversitemize duydukları güven dolayısıyla gençlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum. Tüm imkanlarımızı seferber ederek gençlerimizi en iyi şekilde yetiştireceğiz, yeni başarı hikayelerini onlarla birlikte yazacağız” dedi.
2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte milyonlarca genç için heyecanlı bekleyiş sona erdi. İzmir Ekonomi Üniversitesi, tercih dönemindeki başarısını bu sene de tekrarlayarak gençlerin en çok ilgi gösterdiği eğitim kurumları arasına adını yazdırdı. Türkiye’de üniversite-şehir bütünleşmesinin ilk modeli olan Kampüsİzmir’i oluşturan; ‘garantili staj’, ‘küresel bağlantı’ ve ‘kesintisiz burs’ gibi birçok yeniliği hayata geçiren İEÜ, gençlerin beklentilerine cevap vererek farkını ortaya koydu.

“Sorumluluğumuz daha da arttı”
Üniversite olarak çok önemli bir doluluk oranına ulaştıklarını söyleyen İEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacıoğlu, “Yurt dışı deneyimine sahip nitelikli akademisyen kadromuz, gelişmiş teknolojik altyapımız, akıllı kampüsümüz ve İzmir Ticaret Odası’ndan aldığımız güçle öğrencilerimize en iyi eğitim ortamını sağlamaya çalışıyoruz. Gençlerimizin üniversitemize olan ilgisi; sadece İzmir ya da Ege değil, Türkiye’nin birçok farklı noktasından üniversitemizin tercih edilmesi, doğru yolda olduğumuzun göstergesi. Gençlerin beklentilerini anlıyoruz, onlarla aynı heyecanı taşıyoruz. Gençlerimizin ve ailelerinin üniversitemize duyduğu güven, sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Bunun da bilincindeyiz. Üniversite olarak; eğitim, araştırma ve topluma katkı alanlarında sahip olduğumuz etkiyi, giderek artan bir ivmeyle ulusal ve uluslararası platformlara taşımayı hedefliyoruz. Bu hedeflerimize yeni öğrencilerimizle birlikte yürüyeceğiz. Öğrencilerimize ‘İzmir Ekonomi Üniversitesi Ailesi’ne hoş geldiniz’ diyor, hepsini kutluyorum. Gençlerimize çok güveniyor, inanıyorum. Onlar da bize güvensinler. Hep birlikte büyük başarılara imza atacağız” diye konuştu.