İzmir'de resmi olmayan sonuçlara göre CHP'nin adayı Cemil Tugay İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 

Cemil Tugay yüzde yüzde 48 oy alırken rakibi AK Parti Adayı Hamaz Dağ ise yüzde 37,22 oy aldı. 

Tugay sosyal medya adresinde seçimleri kazandıklarını ifade ederek İzmirlileri Cumhuriyet Meydanı'na çağırdı.

CHP’li Tugay: “Bugün İzmir için yeni bir gün”
 İzmir’de, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Cemil Tugay oldu. Alsancak Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslenen Tugay, “Bugün İzmir için yeni bir gün. Yarından itibaren sokakta olacağız. Sorun nerdeyse onu çözmek için orada olacağız” dedi.
İzmir’de, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Hak Partisi’nden İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Cemil Tugay, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazandı. Alsancak Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslenen Tugay, “Sevgili İzmirliler siz kazandınız, İzmir kazandı. İnanın bana kaybeden hiç kimse yok. Hepimiz kazandık. Bu milleti seven insanlar kazandı. Bugünden itibaren 5 yıl boyunca hep beraberiz. Kutlu olsun. Yaklaşık 2 aydır aranızdayım. İzmir’in her sokağında, her kapısında olmaya çalıştık. O çocukları, o gençleri unutmadık. Emeklileri, emekçileri unutmadık. Bugün İzmir için yeni bir gün. Yarından itibaren sokakta olacağız. Sorun nerdeyse onu çözmek için orada olacağız. Türkiye’nin her yerinde CHP birinci partiydi. 34 yıllık hayalimiz bugün gerçekleşti. Artık Türkiye’nin 1’inci partisi CHP’dir” dedi.

“Siz büyüksünüz ve biz sizin hizmetkarınızız”
“Biz cumhuriyetçiyiz, biz savaşçıyız” diyerekten sözlerini sürdüren Tugay, “Bu meydanlarda her zaman dimdik durduk ve bundan sonrada durmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi yeni kadrolarıyla, genel başkanıyla Türkiye'nin umudu oldu. Biz biliyoruz bugün bir başlangıç. Bundan sonra çalışacağız. Eskisinden çok daha fazla çalışacağız. Daha az uyuyacağız, daha çok yorulacağız. Üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz gereğini yerine getireceğiz. Bu millete borcumuz var. Biz o borcu namus borcu olarak alıyoruz. Ödemek için yaşamımızın son gününe kadar çalışacağız. Yaşasın İzmir, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Bize güvendiğiniz için, bizi tekrar bu göreve getirdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ben namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum sizlere, bir gram leke sürdürmeden önümüzdeki beş yıl; bu şehrin taşı olacağım, toprağı olacağım ve arkadaşlarımla beraber sizlere hizmet etmek için ne gerekiyorsa yapacağım. Siz büyüksünüz ve biz sizin hizmetkarınızız. Bunu unutmayın. Önümüzdeki beş yıl beni öyle göreceksiniz” ifadelerini kullandı.AW174278_01

Cemil Tugay: CHP, Türkiye'nin kaderini değiştirecek bir başarı ortaya koydu

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, CHP Koordinasyon Merkezi'nde kesin olmayan seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Açılan sandık sonuçlarına göre önde olduğunu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandığını ifade eden Tugay, “CHP aslında yaptığı son kurultayın ardından sahip olduğu yeni ruh ve yeni mücadele azmiyle, bu seçimde Türkiye'nin kaderini değiştirecek bir başarı ortaya koydu. Şu anda aldığımız sonuçlar öyle gösteriyor ki Türkiye'de yurttaşlarımızın beklediği yeni siyaseti karşılayan, yepyeni bir CHP anlayışı ve kadrosu var” dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim sonuçlarının yavaş yavaş netleşmesinin ardından CHP Koordinasyon Merkezi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile kameraların karşısına geçen Cemil Tugay, tarihi bir gün yaşandığını söyledi.

Manisa'da yeni belediye başkanları belli oldu Manisa'da yeni belediye başkanları belli oldu

“YEPYENİ BİR CHP ANLAYIŞI VE KADROSU VAR”

31 Mart seçimlerine yoğun bir şekilde hazırlandıklarını anlatan Tugay, şunları söyledi:

“31 Mart 2024 tarihi hiçbir zaman unutamayacağımız bir seçim galibiyetini yaşadığımız bir gün olarak hatırlanacak. İzmir'de şu an için açılan sandıkların yüzde 40'ından fazlasının bize gösterdiği sonuç, yüzde 50 civarında bir oyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandığımız. Rakibimiz, AK Parti'nin adayına karşı yüzde 14 civarında bir farkla seçimi kazandık. Bundan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu dönemde örgütümüzle birlikte İzmir'in hakkını korumak, İzmir'i korumak ve haklılığımızı anlatmak için çok yoğun bir şekilde çalıştık. İzmir'in dört bir köşesinde on binlerce CHP'li emek harcadı. Hiçbirinin hakkı ödenmez. CHP aslında yaptığı son kurultayın ardından sahip olduğu yeni ruh ve yeni mücadele azmiyle, bu seçimde galiba Türkiye'nin kaderini değiştirecek bir başarı ortaya koydu. Şu anda aldığımız sonuçlar öyle gösteriyor ki Türkiye'de yurttaşlarımızın beklediği yeni siyaseti karşılayan, yepyeni bir CHP anlayışı ve kadrosu var. Bu bizim sadece İzmir'de kazandığımız zaferin mutlululuğunu hissetmemizin ötesinde tüm Türkiye ile ilgili büyük bir mutluluk yaşamamızı sağlıyor” dedi.FOTO2 (3)-1