30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı sebebiyle İzmir iş dünyası birer mesaj yayınlayarak Zafer Bayramı’nı kutladı. İzmirli iş insanları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kurtuluş savaşı şehitlerini de saygı, sevgi ve minnetle andılar.

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı:“Bağımsız yaşama kararlılığımızın günü”

Ulusumuzun bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği 30 Ağustos Zaferi’nin 101. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tarihin kaydettiği ender zaferlerden birisi olan 30 Ağustos Zaferi, en zor şartlarda dahi azmini, mücadele kararlılığını koruyan bir ulusa diz çöktürülemeyeceğinin ispatı olmuştur.

Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş, bağımsızlık ve hürriyetinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Aynı zamanda bu zafer, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurduğu modern Türkiye Cumhuriyeti’nin de müjdeleyicisidir. Bu bakımdan 30 Ağustos Zaferi, milletimiz için yeni bir nefes, yeni bir başlangıçtır.

Bugün bizlere düşen ise bütün yokluklara ve zorluklara rağmen kazanılan bu eşsiz zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi ise minnet ve şükranla anıyorum.

GİFED Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter:“Tüm mazlum halklara örnek olduk”

Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutluyoruz. Türk ulusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki ordusuyla tek bir yürek haline gelerek gösterdiği olağanüstü kurtuluş mücadelesi ve onu sonuca götüren 30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin de kuruluşunun en güçlü adımı olarak da tarihte yerine almıştır. Aziz Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün  vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu vesile ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt:“Şanlı zafer altın harflerle tarihe yazıldı”

Tarihi zaferlerle dolu Türk milletinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde azim ve kararlılığı neticesinde zaferle sonuçlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Tarihten silinmek istenen milletimiz, tüm imkânsızlık ve yokluklara rağmen, ya istiklal ya ölüm diyerek, kazandığı şanlı zaferi altın harflerle tarihe yazdırmıştır. Bugün bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak hepimizin temel ve en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta; Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yapı taşı”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü tüm ülkemize kutlu olsun. 30 Ağustos Zaferi yok edilmek istenen bir milletin yeniden doğuşunun en önemli göstergesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Anadolu’nun ebediyen Türk ulusuna ait olduğunu tescilleyen 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda doğmakta olan yeni Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun da en güçlü taşlarının döşendiği bir zaferdir. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Büyük Zafer'in 101. yıl dönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos’un arkasında da canlarını feda eden kahramanlarımız vardır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunu hazırlayan, Millî Mücadeleyi zaferle taçlandıran, milletimize özgürlük kazandıran, bayrağımızın onurla dalgalandığı vatan topraklarını bizlere bırakan kahramanlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde milletçe kazanılan zaferlerle bize emanet edilen bu vatanı daha ileriye taşımak hepimizin en önemli sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner:“Birlik ve beraberlik içinde yazılan bir destan”

Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 101. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Kazanılan Büyük Taarruz ile birlikte, tarihten silinmek istenen milletimiz genci yaşlısı, kadını erkeği demeden istiklal ve istikbaline sahip çıkarak hak ettiği bu zaferi şanlı tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz şeref ve gurur günümüz 30 Ağustos Büyük Zaferi, ulusumuzun ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destandır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin:“Türk ulusu sonsuza kadar var olacağını kabul ettirdi”

Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Zafer Bayramımızın 101. yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde sadece bir zafer değil Türkiye Cumhuriyeti’nin de en güçlü ve etkili adımı da olarak tarihe kayıt edilmiştir.
Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, bu zafer ile tarihte eşine az rastlanır ve tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan ulusumuz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel:“Bağımsızlık meşalesi sonsuza dek yanacak”

30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 101. yıldönümünde, bu büyük destanın coşkusunu ve gururunu bir kez daha milletçe yaşıyoruz. 30 Ağustos; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğü ve idaresinde Türkiye´nin geleceği için binlerce kahramanın milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini sonsuza dek sönmemek üzere yaktığı büyük bir zaferdir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm dünyaya haykırdığımız bu destan; sonsuza dek sürecek olan Türk Milleti’nin bağımsızlığını perçinlemiş, bu konuda asla taviz verilmeyeceğini tarihe not düşmüştür. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu büyük zaferi bizlere armağan eden; İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, bu kutsal topraklar için canlarından vazgeçen aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Aziz Türk Milletinin milli birlik ve beraberlik ruhu ile özgürlük ve bağımsızlık meşalesini sonsuza dek sönmemek üzere yaktığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun:“Demokratik Cumhuriyeti koruyacağız”

30 Ağustos Zaferi, Türk Ulusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin son savaşı, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Türk ulusunun ordusuyla tek bir yürek ve yumruk halinde birleşerek gösterdiği bu eşsiz cesaret ve kahramanlık, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün güçlü vizyonu ile birleşerek Türkiye Cumhuriyeti’nin yükselişindeki en sağlam yapı taşlarından birini oluşturmuştur

Ulus olarak ortak hedefimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine, ilkelerine sonsuza kadar sahip çıkarak çağdaş, laik ve demokratik Cumhuriyeti her zaman korumaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri yolumuzu her zaman aydınlatacak, bizlere güç verecektir.

30 Ağustos Zafer Bayramımızı, büyük bir coşku ve umutla kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

 KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Senem Kılıç:“Güzel vatanımızın bize emanet edildiği gün”

Aziz Milletimizin,  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde bütünleşerek 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferin 101. yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla, birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği azimli bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin:“Vatanımızı parçalamak isteyenlere cevap verdik”

 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü kutlu olsun. 30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı zaferin bayramıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliği ve eşsiz komutanlık yeteneği ile kazanılan 30 Ağustos Zaferi, bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Türk tarihinin en görkemli zaferlerinden birisi olarak kabul edilen ve 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelini oluşturmuştur. Yeni Türk Devleti'nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti'nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir.

30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü planı tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini bir kez daha göstermiştir.
Bu vesileyle, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşları olmak üzere; Milleti için canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, ve Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Engin Korkmaz:“Yeni Türkiye’nin kıvılcımını yaktı”

İstiklal mücadelemizin verildiği Kurtuluş Savaşı’nın seyrini ve sonucunu belirleyen, Büyük Taarruz’un son günü gerçekleşen Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı o anlamlı ve büyük gündür 30 Ağustos 1922…Birlik, beraberlik ve azimle elde edilen bu zafer, ülkemizin geleceğe dair umutlarını yeşertmiş, aynı zamanda Cumhuriyetimizi de filizlendirmiştir. 30 Ağustos 1922’de kazanılan zafer, küllerinden yeniden doğacak bir ülkenin bağımsız, laik ve demokratik geleceğinin kıvılcımını da yakmıştır.

Bağımsızlık, barış, kardeşlik ve huzurun hakim olduğu bir ülke için ağır şartlar altında verilen tarihi mücadelenin baş kahramanları olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman askerlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, ülkemizden barışın, birlik ve beraberliğin eksik olmaması temennilerimle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.