İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban Cumhuriyetimizin 100,yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. İşte Vali Elban'ın o mesajı...

“Cumhuriyetimizin 100. yılı, bu kutlu yıl, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde gerçekleşen büyük bir dönüşümün ve özgürlüğün sembolüdür. 29 Ekim 2023 tarihi, Türkiye Yüzyılı’nda, birlik ve beraberlik içinde olmanın, büyük bir mirası daha da ileriye taşımanın dönüm noktasıdır.

Yüz yıl önceki azim ve inancı, kararlılıkla sürdüren ve ecdadından feyz alan aziz milletimiz, dünya sahnesinde hak ettiği yere ulaşmış, ülkemiz; köklü tarihi, zengin kültürü, güçlü ekonomisi ve demokratik değerleri ile uluslararası arenada söz sahibi olmuştur. Türkiye, dostluklarını ve iş birliğini günden güne, yıldan yıla yücelten bir ülke olarak, dünyanın beşten büyük olduğunu çoktan kanıtlamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını büyük kıvançla kutlarken, bu emsalsiz var oluş destanını yazan her bir kahramanımızın temsil ettiği değerlere ve eşsiz mirasa, her daim bir arada olarak ve geleceği birlikte inşa ederek sahip çıkıyoruz. Bu kutlu yılı da geçmişteki kahramanlıkları yad etmek, gelecekteki hedeflerimize odaklanmak ve yeni nesillerimize daha iyi bir Türkiye bırakmanın öncü adımları olarak görüyoruz.

100. kuruluş yılında, birlik, beraberlik, adalet ve özgürlük ilkeleriyle dolu bir Türkiye vizyonuyla, sarsılmaz bir devlet-millet birlikteliğiyle ilerlemeye devam edeceğimize olan inancımızı yineliyor, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve yükselmesinde payı olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla ve minnetle yâd ediyor, tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir gelecek diliyorum. Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun… Nice 100 yıllara, Türkiye Cumhuriyeti!”