Çeşme'nin ilk kadın Belediye Başkanı Lal Denizli görevine başladı
İzmir'in Çeşme ilçesinin ilk kadın Belediye Başkanı Lal Denizli, mazbatasını alarak görevine başladı.
Ünlü Teknik Direktör Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yüzde 53.74 oy oranı ile Çeşme Belediye Başkanı seçilmişti. Lal Denizli, Çakabey Kültür Merkezinde düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Törende, belediye meclis üyesi seçilen partililere de mazbataları verildi.
Belediye Başkanı Lal Denizli, daha sonra da Çeşme Belediyesine geçerek burada çiçeklerle karşılandı. Önceki dönem Belediye Başkanı Ekrem Oran'dan mührü teslim alan Lal Denizli, daha sonrada resmen göreve başladı.
Başkan Denizli, “İlk kadın belediye başkanı olduk ve ilk kadın belediye başkanı olmanın sonuna kadar hakkını vermemiz lazım. Biliyorum ki gözler buranın üstünde olacak. Neden? Çeşme, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı, Türkiye'de birinci turizm noktalarından biri ve aynı zamanda da uluslararası bilinirliği olan bir bölge. İkinci sebepse; 'kadın', 'genç' dediler, 'yapabilecek mi?' dediler. Bu sorumluluğum niye çok büyük? Bugün yapacağım her bir iyi hamle, yarın bundan 4 sene sonra, 5 sene sonra o gün benim yaşımda olacak bir sürü genç kadının önünü açacak. 30 yaşında bir genç kadın belediye başkanı gidip Cumhuriyet Halk Partisine başvurduğunda şunu desin; ‘Çeşme başardı, ben de başarabilirim’ desin istiyorum ve attığımız her adımı buna göre atmamız lazım” diye belirtti.
Törene ayrıca; CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, Çeşme Kadın Kolları Başkanı Şeniz İridere, Gençlik Kolları Başkanı Simge Dura, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.AW176913_01

Konak’ta Nilüfer Çınarlı Mutlu görevi devraldı
Konak Belediye Başkanı seçilen Nilüfer Çınarlı Mutlu, devir teslim töreninde, “Belediyecilik hizmetlerini en iyi seviyeye çıkarmak için çalışacağız. Oy versin vermesin, bizim partilimiz olsun olmasın herkesin başkanı olacağım” dedi.
31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 52.80 oy oranı ile Konak Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Nilüfer Çınarlı Mutlu, Konak Belediyesi’nde düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başladı. Devir teslim töreninde konuşan Konak Belediyesi eski Başkanı Abdül Batur, “31 Mart'ta Türkiye'de yeni bir değişimin, dönüşümün temelleri atıldı. Bu konuda bizler de partiye yıllardan beri emek veren kişiler olarak, emekçiler olarak çok mutlu olduk. İçim rahat. Yıllardır tanıdığım arkadaşım, meslektaşım, çok değerli kardeşim Nilüfer Çınarlı Mutlu'ya bu görevi teslim etmek benim için ayrıca da onurlu. Artık 31 Mart’tan sonra çocuklarımız, torunlarımız geleceğe umutla bakmaya başladılar. Artık Türkiye'de bazı şeyler değişecek. Kırdığımız, üzdüğümüz kişileri varsa bizi affetsin. Bundan sonraki süreçte de partimizin neferi olarak çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 İzmir’de 10 köpek zehirlenerek öldürüldü  İzmir’de 10 köpek zehirlenerek öldürüldü

Bayraklı’da Başkan İrfan Önal mazbatasını aldı
Yerel seçimlerde CHP'den Bayraklı Belediye Başkanı seçilen İrfan Önal, mazbatasını alarak resmen görevine başladı.
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Bayraklı Belediye Başkanı seçilen İrfan Önal, ilçe seçim kurulunda düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Mazbata töreninin ardından Bayraklı Belediyesinde ise devir-teslim töreni gerçekleşti. İrfan Önal, önceki dönem Belediye Başkanı Serdar Sandal’dan görevi devralarak resmen görevine başladı. Başkanı İrfan Önal, devir-teslim töreninde şöyle konuştu:
"Bayraklımızda yeni bir 5 yılın ilk gününü yaşıyoruz. Artık seçimler geride kaldı ve aldığımız sonuçlarla Türkiye’de birinci parti olmanın gururunu yaşıyoruz. Emeklerimizle almış olduğumuz bu seçimi bundan sonra da hizmet noktasına taşıyacağız. Bize oy veren-vermeyen, herkese adil ve eşit hizmet edeceğimizin sözünü veriyorum. Az uyuyup, çok çalışacağız. Belediyenin imkanları herkese eşit gidecek. Sizlerin emeğiyle geldiğim bu noktada, hiçbirinizi mahçup etmeyeceğim. Bayraklımızın bütününe katacağımız artı değerlerle daha yaşanabilir bir kenti sizlerin desteğiyle var gücümüzle çalışarak hayata geçireceğiz. Yolumuz açık olsun."
Törenlere Başkan İrfan Önal’ın yanı sıra; eşi Gökçe Pişkin Önal, CHP İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, muhtarlar, çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı. (İHA)AW176933_01

Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit mazbatasını aldı
31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerde, Balçova’da %61.19’luk oy oranı ile CHP’den Belediye Başkanı seçilen Onur Yiğit ve CHP’li meclis üyeleri mazbatalarını aldı. Ahmet Hakkı Balcıoğlu Lisesi Spor Salonu önünde toplanan kalabalık bir vatandaş grubunun sevgi gösterileri arasında mazbatasını alan Onur Yiğit’i ailesi, CHP Balçova İlçe Örgütü ve Balçovalılar da yalnız bırakmadı.Mazbata

Karabağlar Belideye Başkanı Halil Kınay mazbatasını aldı
31 Mart Yerel Seçimleri’nde büyük bir başarıya imza atarak seçimleri kazanan ve Karabağlar’ın ilk kadın belediye başkanı olma unvanını elde eden Çevre Yüksek Mühendisi Helil Kınay, CHP’li 22 meclis üyesi ile birlikte mazbatasını Karabağlar İlçe Seçim Kurulu’ndan aldı. İhsan Alyanak Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve büyük bir coşkuya sahne olan mazbata törenine Başkan Kınay’ın yanı sıra bu dönem Karabağlar Belediye Meclisi’nde görev yapacak meclis üyeleri, partililer ve muhtarlar ile CHP Karabağlar İlçe Başkanı Bülent Sözüpek ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Başkan Kınay, seçim kurulu görevlisinden mazbatasını aldıktan sonra, bu kez meclis üyelerine tek tek mazbatalarını takdim etti. Mazbata törenin ardından CHP İzmir il yöneticileri ve CHP Karabağlar ilçe yöneticileri de Başkan Kınay’la günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.Başkan Kınay mazbatasını aldı (4)

Foça Belediyesi'nin yeni başkanı Saniye Bora Fıçı mazbatasını aldı
Foça'nın yeni Belediye Başkanı CHP’li Saniye Bora Fıçı, mazbatasını aldı.
Foça'nın ilk kadın Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, Foça Belediye Meclis üyeliğine seçilen 10 CHP’li üye ile birlikte Foça Adliyesi'ne gelerek mazbatasını aldı. Adliye çıkışında Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektiren Saniye Bora Fıçı, Foça Belediye Başkanı sıfatıyla ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na gitti. Anıta kırmızı karanfiller bırakarak Foça belediye binasına yürüdüler.
Devir teslim tören için Foça Belediyesi'ne gelen Fıçı, belediye binasının önünde toplanan vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılaştı. Saniye Fıçı, belediyenin ana giriş kapısında çiçeklerle karşılayan vatandaşlara teşekkür etti.
"Hepinizin desteğine ihtiyacım var" diyen Fıçı, "Asla tek başınıza bir şehri yönetemezsiniz, mutlak suretle vatandaşın katılımını almak zorundasınız ki sonuca göğsünüzü gere gere ulaşabilesiniz. İlk işimiz temel problemleri çözmek olacak. Hepinize teşekkür ediyorum emeklerinize sağlık iyi ki varsınız" dedi.AW176999_01