İzmir’in Dikili ilçesinde husumetli olduğu kişiyi tabancayla vurarak öldüren bir kişi, daha sonra öldürdüğü kişiyi denize attı. Olayın ardından kayıplara karışan cinayet zanlısını yakalamak için çalışmalar sürüyor.

Olay, gece saatlerinde Dikili Limanı Balıkçı Barınağı’nda meydana geldi. Mert Temel (30), bir balıkçı teknesinde kız arkadaşıyla vakit geçirdiği esnada, görgü tanıklarının ifadesine göre F.D. yanlarına doğru yöneldi. İkili arasındaki tartışmanın ardından F.D. yanındaki tabancasıyla Mert Temel'e ateş etti. Mermilerin vücuduna isabet etmesi sonucu Mert Temel, ağır yaralandı. Bu esnada F.D. ise Mert Temel'i tekneden denize atarak olay yerinden uzaklaştı. Olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye polis, sağlık ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi.

Cansız bedeni denizden çıkartıldı
İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler bölgeyi güvenlik çemberine alırken, Mert Temel'in cansız bedeni denizden çıkartıldı. Cenaze, savcı tarafından yapılan incelemenin ardından morga kaldırılırken, Olay Yeri İnceleme ekipleri bölgede çalışma yürüttü. Polis ekipleri olayın ardından kaçan cinayet şüphelisini yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

İzmir’de öldürdüğü husumetlisini denize atan zanlı yakalandı
İzmir’in Dikili ilçesinde husumetli olduğu kişiyi tabancayla vurarak denize atan şahıs yakalandı.
Olay, gece saatlerinde Dikili Limanı Balıkçı Barınağı’nda meydana geldi. Mert Temel (30) bir balıkçı teknesinde kız arkadaşıyla vakit geçirdiği esnada görgü tanıklarının ifadesine göre F.D. yanlarına geldi. Yaşanan tartışmanın ardından F.D., yanındaki tabancasıyla Mert Temel'e ateş etti. Mermilerin vücuduna isabet etmesi sonucu Temel ağır yaralandı. Bu esnada F.D., Temel'i tekneden denize atarak olay yerinden uzaklaştı. Olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye polis, sağlık ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Ekipler tarafından Temel’in cansız bedeni denizden çıkarıldı. Cenaze, savcı tarafından yapılan incelemenin ardından morga kaldırıldı.
Olayın ardından kaçan cinayet şüphelisini yakalamak için geniş çaplı çalışma başlatan ekipler, F.D.'yi ilçede kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan zanlı, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. (İHA)