Milli gün ve bayramları her zaman büyük bir coşkuyla kutlayan İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), Cumhuriyet’in 100. Yılını da Mutfak 93’te üyelerinin büyük ilgi gösterdiği gece ile kutladı. Cumhuriyet’in 100. Yılı için Hanri Benazus arşivinde yer alan Atatürk resimleri ile özel bir Atatürk Albümü de basarak gecede üyelerine Benazus’un imzası ile dağıtan İZSİAD, üyelerinden büyük alkış aldı.

Cumhuriyet’in 100. Yılı için özel olarak hazırlanan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından hangi zorluklarla kurulduğunu ve dünyaya örnek olan devrimlerin gösterildiği filmde gecede ilgiyle izlendi.

“Yapacak çok iş, gidilecek çok yol var”

Gecede konuşma yapan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, 100. Yıl coşkusunu bugün hep birlikte yaşadıklarını belirterek, Türkiye’nin yeni yüzyılında bizlere yüklediği sorumlulukların da büyük olduğunu söyledi. Yapacak çok iş, gidilecek daha çok yol ve atılacak hala çok fazla adım olduğuna dikkat çeken Küçükkurt, “Türkiye'nin ikinci yüzyılı, ülkemizin büyümesini, kalkınmasını ve refahını artırmaya yönelik büyük hedefleri de önümüze koymuş durumda. Üretimde, sanayide, teknolojide, tarımda ve tekstilde başarılı bir Türkiye hayal ediyoruz. Bu, sadece kendi insanlarımıza değil, aynı zamanda mirasını devraldığımız bu ülkenin kurucularına da bir borcumuzdur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu topluma inancı ve başardıklarını hatırlayın. İçinizi kaplayan umutsuzluk hızla dağılacak ve büyük bir azimle ayağa kalkacaksınız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” diye konuştu.

İZSİAD üyelerinden Cumhuriyeti yaşatma sözü

Gecede üyeler 29 Ekim coşkusunu hep birlikte yaşarken, gecede bayraklar eşliğinde  10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı üyelerin katılımı ile hep bir ağızdan söylendi. İZSİAD üyeleri Cumhuriyet’in sonsuza kadar yaşatılması içinde çalışma sözü verdiler.izsiad cumhuriyet 3

izsiad cumhuriyet 2

izsiad cumhuriyet 1

Hasan Küçükkurt-2