Kütahya'da 3 köyde şap karantinası Kütahya'da 3 köyde şap karantinası

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu meclis toplantısında, belediyenin yenilenen kadrolarını açıkladı. Konak Belediyesi’nin yenilenerek güçlendiğini ifade den Başkan Mutlu şeffaf yönetim ilkesine de vurgu yaparak, “Sadece meclis üyelerine değil, Konak halkıyla verilerimizi paylaşacağız” dedi.

Konak Belediye Meclisi mayıs ayının ilk toplantısını Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun yönettiği oturumda yeni komisyonlar kuruldu. Başkan Mutlu, komisyonlardan gelen önergelerin oylanması sırasında şeffaf yönetim vurgusu yaparak, “Seçim bildirgemizde şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimize yer vermiştik. Sadece meclis üyelerine değil, Konak halkıyla verilerimizi paylaşacağız. Göreve geleli bir ay oldu ve düzenleme yapıyoruz. Verilerin hızlıca toplanması, rapor haline getirilmesi ve aylık olarak web sitemizde yayınlanması gündemde” dedi.

Konak Belediyesi yenilenerek güçleniyor

Başkan Mutlu meclis açılış konuşmasında belediyenin yenilenen bürokrat ve müdür kadrolarını da açıkladı. Konak Belediyesi’nde Ahmet Giliz, Naime Beyazıt, Simge Eldeniz Başkan Yardımcısı olarak göreve başlarken, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fırat Soylu, İmar ve Şehircilik Müdürü Pelin Kurultay Uymaz, Kentsel Tasarım Müdürü Naime Beyazıt, Mali Hizmetler Müdürü Zuhal Geçitli, Muhtarlık İşleri Müdürü Sinan Toygun, Özel Kalem ve Destek hizmetleri Müdürü Cengiz Pamuk, Ruhsat ve Denetim Müdürü Hümeyra Çelebi, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Erdal Özkaya, Veteriner İşleri Müdürü Abidin Efdal Melli, Yapı Kontrol Müdürü Özgür Murat Ağar, Zabıta Müdürü Ali Balık oldu. Belediyenin şirketleri olan MERBEL Genel Müdürlüğüne Merbel Genel Müdürlüğüne Koray Ükünç, İZBEL Genel Müdürlüğüne ise Mustafa Burgaz geldi.

Yeni komisyonlar kuruldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle eşgüdüm sağlanması amacıyla yeni komisyonlar kuruldu. Oybirliğiyle kurulması kabul edilen İleri Yaş Çalışmaları Komisyonuna Erhan Kahraman, Çetin Taylanhan, Murat Yıldız, Alaaddin Kurt ve İsmail Özen; Sosyal Politikalar Komisyonuna Behçet Emir, İlhan Yaman, Murat Arat, Birol Özkardeşler ve Taner Deniz; Kooperatifler ve Pazar Yerleri Komisyonuna Birol Özkardeşler, Murat Yıldız, Murat Arat, Erhan Kahraman ve Hasan Uzunkaya üye olarak seçildi. Öte yandan AK Parti’den istifa ederek MHP grubuna geçen Yusuf Çoban ve Ali Peynirci’nin seçildikleri komisyon üyeliklerine devam etmesi kararlaştırıldı. Buna göre Yusuf Çoban Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu, Ali Peynirci ise İnsan Hakları ve Emek Komisyonu üyeliğine devam edecek.