Meteoroloji, yarın sabah saatlerinde Aydın merkez ve batı ilçelerinde görülmesi beklenen kuvvetli sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı.
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 05.03.2023 Pazar günü Kıyı Ege'de beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların; sabah saatlerinden itibaren Aydın merkez ve batı ilçelerinde (Kuşadası, Didim, Söke, Germencik, İncirliova, Köşk, Koçarlı, Çine ve Karpuzlu) yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullanıldı. 

Pazar günü Muğla’ya sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarıda, Muğla ve çevresinin Pazar günü saat 10.00-18.00 arası gök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklandı.
Uyarıda, “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Muğla çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli(21-50 kg/m2) olması, akşam saatlerinden itibaren etkisini kaydetmesi beklenmektedir. Meydana gelmesi muhtemel; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve fırtına, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” (İHA)

AW840984_01