Yerel seçimler için İzmir’den yeniden aday gösterilmeyen CHP’li Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ‘şeffaflık’ göndermesinde bulunan Sandal, aday gösterilmemesini Özgür Özel’e karşı kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemiş olmasına bağladı. Sandal, “Değişimden kasıt buysa, biz bu değişimin tabii ki de karşısındayız. Kemal Bey'e oy verdi diye belediye başkanlarını çizmek, yok saymak, bu parti adına yapılacak en son şeydir; ama buna cevap hakkımız bugün için saklı kalacak” dedi.
Yerel seçimler için İzmir’den yeniden aday gösterilmeyen CHP’li Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Bayraklı Havuz Kafe’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda yaklaşık 5 yıllık belediye başkanlığı sürecini ve partisinin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aday belirleme sürecini değerlendirdi.

“İnadına Cumhuriyet Halk Partisi'nde kalmaya devam edeceğiz”
“Yaklaşık 5 yıl süresince kimseyi ötekileştirmeden, farklı ayrımlara gitmeden ilçemizde yaşayan bütün yurttaşlarımıza hizmet etmeyi asli görevimiz saydık. Bu konuda vicdanen rahatım. Hiçbir vatandaşımız herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmadan Bayraklı Belediyesinin hizmetlerinden eşit şekilde yararlanmıştır” diyerek sözlerine başlayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Kimse bize ‘görevini yapmadı, siyasal duruşundan ödün verdi’ diyemez. Altını çizerek söylüyorum. Bizim bir kamusal görevimiz bir de belediye başkanı olarak siyasal yanımız var. Ben Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanıyım ve Cumhuriyet Halk Partiliyim. Bundan sonra da Cumhuriyet Halk Partili kalacağım. Birileri bizi bunun dışına itmek isteyebilir ama inadına biz Cumhuriyet Halk Partisi'nde kalmaya devam edeceğiz. Yok sayılan iradelerin karşısında da nasıl merkezi hükümete sesimizi yükselttiysek şimdi de bütün haksızlıklara aynı şekilde cevap vereceğiz. Bayraklı'da mahalle seçimleri, ilçe seçimleri, il seçimleri olmuştur ve partinin iradesi şekillenmiştir. Bu iradeyi yok saymaya hiç kimsenin hakkı yok. Sonra da o mahalle, ilçe ve il süreçlerinden sonra bir kurultayımız oldu. Bu kurultayda geçmiş dönem Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'yla şu anki Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel yarıştı. Tamamen demokratik bir yarış. Kurultaydaki koşulları bir tarafa bırakarak bu demokratik süreç sonucunda Özgür Özel partimizin yeni genel başkanı oldu” dedi. (İHA)