14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimlerinin saha çalışmalarına Kiraz’dan başlayan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, Milletvekili adaylarını Sivil Toplum Kuruluşları, Esnaf ve vatandaşla buluşturmaya Ödemiş ve Bayındır ile devam etti.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu her iki ilçede de milletvekili adayları ve parti yöneticileri ile beraber seçim ofisi açılışı, miting ve esnaf ziyareti yaptı, önemli mesajlar verdi.

CHP İzmir İl Başkanlığı, seçim çalışmalarını “Şatafatlı saraylardan değil, Ege’nin cefakar topraklarından başlıyoruz” şiarıyla, Kiraz, Ödemiş ve Bayındır da ardı ardına pek çok programa imza attı, yurttaşlarla tek tek temas kurdu. Ödemiş’te STK buluşmasında temsilcilerin talepleri alınırken, Bayındırda üretici kadınlar çiçekleri ve dövizlerle renkli manzaralar oluşturdu.

Milletvekili adaylarının kesinleşmesi ve 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çalışmalarının hız kazanması ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ilçe başkanlarının da katılımıyla sahaya inen CHP heyeti, anlamlı bir başlangıç yaparak Kiraz, Ödemiş ve Bayındır’da Cumhurbaşkanlığı seçim ofislerini açtı ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Programlar kapsamında sivil toplum kuruluşları ile buluşmalar da gerçekleştirilerek tüm toplumsal kesimlerin talepleri tek tek not alındı.

ASLANOĞLU’NDAN BİRLİK VURGUSU

Düzenlenen programda bir konuşma yapan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Aslında var olan gerçeği hepimiz biliyoruz. Bizleri birbirimizden ayırmak istiyorlar, toplumu kamplaştırmak istiyorlar, ‘şucu, bucu’ diye bizleri bölmek istiyorlar. Ama toplumun birleşmeye ihtiyacı var. Toplumun kucaklaşmaya ihtiyacı var. Bizler önce altı parti yan yana geldik ortak politikalar konusunda netleştik, kucaklaştık şimdi sizlerle kucaklaşmaya geldik, tüm bu toplumla kucaklaşmaya geldik. Bugün kadınlarımızla buluşmaya gençlerimizle, çiftçilerimizle, esnafımızla buluşmaya geldik” dedi.

SOYER: BİZİ İKTİDARIN BELEDİYESİ YAPIN

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, coşkulu kalabalığa seslendi. Soyer, “Gerçekten olağanüstü güzel memlekette bu olağanüstü coğrafyada hep birlikte çok daha güler yüzle sağlıkla, huzurla yaşayabileceğimiz bir geleceğin eşiğindeyiz. Çok az kaldı. Göreceksiniz bir şey değişecek her şey değişecek. Rica ediyorum bizi iktidarın belediyesi yapın” ifadelerini kullandı.

TÜRELİ: TÜRKİYE’Yİ LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YÖNETECEĞİZ

Törende İzmir’i temsil etmek için TBMM’ye gitmeye aday olan milletvekilleri adına söz alan Rahmi Aşkın Türeli ise 30-35 gün sonra iktidara gelerek Türkiye’yi layık olduğu şekilde yöneteceklerini belirtti. Türeli, “Bu ülkenin kaynaklarını bu ülkenin insanlarına vereceğiz. Sizlere teslim edeceğiz. Size söz, liyakatle, hukukla ve adaletle yönetilecek bir ülkeyi sizlerle birlikte inşa edecek, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu sizlerin oylarıyla, Türkiye cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı yapacağız” dedi.PHOTO-2023-04-12-12-52-09PHOTO-2023-04-12-15-14-38