CHP Seferihisar  İlçe örgütü seçim startını örgütün tam kadro hazır bulunduğu toplantıyla verdi. Toplantıda partililerle bir araya gelen CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, “Partimizin genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin 13. Cumhurbaşkanı olmaya aday oldular. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu 13.cumhurbaşkanımız yapmak, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandırmak, adaletin ve ahlakın iktidarını halkımızın desteğiyle yeniden tesis etmek için geliyoruz ve başlıyoruz. ” dedi.   

CHP Seferihisar İlçe örgütü seçim öncesi çalışmalarını, Seferihisar Çağan Irmak Kültür Merkezinde düzenlenen geniş katılımlı bir toplantıyla başlattı. Partililerin seçim sürecinde yapılacak çalışmalarla ilgili görüşlerinin alınarak, yol haritasının belirlendiği toplantıya Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, CHP İzmir İl Sekreteri Özlem Ünsal, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, kadın ve gençlik kolları başkanları ve üyeleri ile Seferihisar Belediye Meclisi üyeleri katıldı.

 Başkan Yetişkin, toplantıda yaptığı konuşmada toplumu parçalandıklarına dikkat çekerek, “20 yıl az bir zaman değil. Bir çoğumuzun gençliği, hatta çocukluğu bu iktidarla geçti. 20 yıl boyunca en çok istedikleri şey neydi biliyor musunuz? Bizi parça parça ayırmak. Dindar, seküleri, kadını, Aleviyi, Türkü, Kürdü, yoksulu, eğitimliyi herkesi ayırıp kendilerinden olanı bir tutmak için ellerinden ne geliyorsa yaptılar” diye konuştu.