(Eral Aytemiz/EGE MECLİSİ)-Ünal Metal Sanayi ve Hurdacılık Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Ünal ile sektörü değerlendirdik. İşte Şevket Ünal ile gerçekleştirdiğimiz sohbetten öne çıkan kısımlar…

Pandemiden nasıl etkilendiniz? 

(Şevket Ünal)-Biz pandemiden sektör olarak birebir etkilenmedik ancak Türkiye genelindeki sanayi sektörü etkilendiği için ve hepimiz birbirimize bağlı olduğundan durum bizlere de yansıdı. Çünkü bizler tedarikçi firma olduğumuz için, sanayi çalışırsa biz de çalışırız. Sanayi çalışmazsa zaten hiçbir şeyin tadı olmaz. Bu süreçte tabii ki de sanayi etkilendi ve bizim de kapasitemiz azaldı. 

Normale dönüşlerin başladığı bu süreç için ne söyleyebilirsiniz? 

(Şevket Ünal)-Şu anda Çin tekrardan üretime devam ettiği için piyasalar biraz daha canlandı. Demir-çelik sektörü mesela... Şu anda biraz daha canlı. İnşallah bu günler geçsin, Türkiye'miz düzelsin, pandemi bitsin, herkes sağlığına kavuşsun, herkes daha güzel günler görsün. 

ÜNAL METAL SANAYİ VE HURDACILIK PAZARLAMA HAKKINDA

(Şevket Ünal)-Ünal Metal olarak, hurdacılık pazarlama işi ile uğraşıyoruz. Tüm Türkiye ile çalışıyoruz. Her fabrikanın kendine göre ne tür hurda ihtiyacı varsa gönderiyoruz.