TÜGİAD Ege Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu Toplantısı İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapıldı. Mevcut başkan Melih Sebastien Durmuş’un başkan yardımcısı olan Engin Korkmaz tek liste olarak katıldığı seçimde oybirliği ile başkan seçildi. Genel kurul toplantısının divan başkanlığını TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve Ege Şubesi Onursal Üyesi Serdar Gökhan Arıkan yaparken, katip üyeler ise yine TÜGİAD Ege Şubesi Onursal Üyeleri Arda Işık ve Hüseyin Canpolat oldu.

TÜGİAD Ege Şubesi Genel Kurulu’nda üyelere yönelik bir teşekkür konuşması yapan TÜGİAD Ege Şube Yönetim Kurulu Başkanı Melih Sebastien Durmuş, TÜGİAD Ege Şubesi üyelerinin teveccühü ile başkanlık görevini yürüttüğünü ve bugün bu bayrağı Engin Korkmaz’a devretmenin onurunu yaşadığını ifade etti. Pandeminin zorlu sürecinde yönetim kurulu ile beraber bu onurlu görevi yürüttüklerini anlatan Durmuş, Başkanlık görevini devrederken  “Bu böyle yarım kalmayacak, daha yapılacak çok şey var” dedi.

Durmuş ayrıca Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu YES for Europe'un  Olağan Genel Kurulunun  İspanya'nın Başkenti Madrid'de Aralık ayında yapıldığını, Söz konusu seçimde YES for Europe Başkan Yardımcılığı görevine seçilmekten gurur duyduğunu ifade etti.

Durmuş, “Görevi devretmeye hazırlanırken yaşadığımız deprem felaketi ile sarsıldık. Bu genel kurulu coşkulu bir şekilde yapmak isterdik ama buruk ve hüzünlü bir şekilde bir aradayız. TÜGİAD Ege Şubesi olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ayrıca genel kurulumuzda seçilen yeni yönetim kuruluna da çalışmalarından başarılar diliyorum” dedi.

Korkmaz: “Bayrağı daha yukarıya taşıyacağız”

TÜGİAD Ege Şubesi’nin yeni başkanı Engin Korkmaz ise genel kuruldan oy birliği ile yetki aldıktan sonra yaptığı konuşmada bir önceki başkan Melih Sebastien Durmuş’a TÜGİAD Ege Şubesi’ne yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Bu bayrak devrinin önemli olduğunu, her yeni gelen yönetimin bir önceki yönetimin inşa ettiklerinin üzerine koyarak gitmesi gerektiğini ifade eden Korkmaz, “Biz de bu ilkeyle hareket ederek TÜGİAD Ege Şubesi’ni büyütmek için çalışacağız” dedi.

TÜGİAD’ın kendileri için gelişim ve değişim yolculuğunda en önemli mihenk taşlarından biri olduğunu ifade eden Korkmaz, “İnsanın hayatında 3 değer vardır, ailesi, iş hayatı ve arkadaşları. İşte TÜGİAD bu üç değerin kesiştiği yerdir. Hem amatör bir ruhla hem de profesyonel olarak, hep birlikte bir aile olabilmek, iş hayatında birbirimize alanlar açabilmek  ve bunları yaparken ise  tüm samimi duygularımızla  arkadaşlığımızın verdiği güçle  bir arada kalabilmek son derece değerli ve TÜGİAD’da biz bunu başarıyoruz” dedi.

Yeni yönetim belirlendi

TÜGİAD Ege Şubesi’nin yeni yönetimi ve denetleme kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

Engin Korkmaz, Halil Duran, Osman Murat Ayaydın, Baki Gökşen Demirel, Gürkan Üstünkar, Mustafa Yenice, Aysu Bilgin, Safa Mert Gümrükçü, Can Koparan, Murat Yazıcılar, Eren Çağlar Niron, Emrah Yurtsever, Soner Kırkpınar, Şenay Karasu, Tuğra İpek, Veysel Karan Arıkan, Murat Erikoğlu, Andaç Bilgetekin, Artun Şeber, Semih Durmuş, Alparslan Bektaş, Defne Moralı Karabiber, Ömer Erdemir, Onur Atar.