Naşit Birgüvi ve ekibiyle görüşen Özfatura ‘Naşit kardeşimle yıllardır aynı dönemlerde farklı partilerde siyaset yaptık. Kendisinin büyükşehir adaylığı beni çok mutlu etti. Başarılı olması için ben ve arkadaşlarım da birlikte nerelerde yardımcı olabileceğimiz konusunda daha önce de bir araya gelmiştik. Hepimizin tek amacı İzmirlilerin sosyal hayatına dokunabilmek’ dedi 

Vatandaşın umudunun kırıldığı anda Naşit Birgüvi’nin adaylığının kendisini bile heyecanlandırdığını dile getiren Özfatura ‘’Her noktada ben ve arkadaşlarım Naşit kardeşimin arkasındayız. Kendisi Türkiye’de kaybolan millet için siyaset yapan bir kişi. Umarım İzmir için hayırlısı olacaktır’ dedi. 

CHP Genel Başkanı Özel: “Türkiye İttifakı kazandı, Türkiye kazanacak” CHP Genel Başkanı Özel: “Türkiye İttifakı kazandı, Türkiye kazanacak”

Yapılan araştırmalarda Burhan Özfatura döneminin İzmir’de en güvenilir zaman olduğunu hatırlatan Naşit Birgüvi ‘’Şehrimizde 10 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış. Bugün metro, Evka’lar dahil birçok kalıcı alt yapı ve teknik yatırımların mimarı olan, her zaman, her konuda duayen birikimlerinden ilham aldığım ve çıktığım bu adaylık yolculuğunda birikim teknik deneyim ve tecrübelerine, deneyimli uzman ekibiyle tavsiyelerde bulunan Burhan Özfatura ile bir araya geldik’ dedi. 

Toplantı sonrası tekrar yakın bir tarihte seçim sürecinin değerlendirilmesi için bir araya gelmek için sözleşen Özfatura ve Birgüvi hatıra fotoğrafı çektirdi.