Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı, 14’üncü şubesini Şemikler’de açtı 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kurduğu, enflasyona karşı yurttaşın mutfağına nefes aldıran Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı, 14’üncü şubesini Karşıyaka Şemikler’de açtı. Kaliteli ve güvenilir ürünlerin uygun fiyatlarla tüketiciye sunulduğu, aynı zamanda istihdam yaratan Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı şubesinin açılışında konuşan Başkan Soyer, iki yeni şube daha açacaklarının müjdesini verdi. Şemikler şubesinde İzmirli yoğurt, Halkın Sütü, lor peyniri, tulum peyniri gibi ürünler de ilk kez raflarda yerini aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in halka sağlıklı, ekonomik ve güvenilir gıda ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde açtığı Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı mağazalarına bir yenisi eklendi. Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı 14’üncü şubesini Karşıyaka Şemikler’de açtı. Yurttaşların et ürünlerinin yanı sıra İzmirli markalı süt ürünleri, bitkisel ürünler ve Türkiye’nin dört bir yanından kooperatiflerin ürettiği doğal ve sağlıklı ürünlere ulaşabildiği Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı mağazaları, mutfak giderlerinde önemli tasarruf sağlıyor. Yurttaşları enflasyona karşı koruyan Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı’nın Şemikler şubesinin açılışını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Belediyecilik beşikten mezara kadar hayatın her alanına dokunuyor. Bugün de bu bölgede oturan vatandaşlarımızın aile ekonomisine katkı yapacağını umduğumuz bir açılış yapıyoruz. Sağlıklı, güvenilir, temiz ve makul fiyatlı ürünlere erişimi vatandaşlarımız buradan sağlayabilecek” dedi. 

“Sizden asla vazgeçmeyeceğim”

Başkan Soyer, istihdam olanağı da yaratan projeye dair şunları söyledi: “Ödemiş'te hizmete açtığımız Et Entegre Tesisinin ürünleri burada satılıyor. Mustafa Kemal Atatürk 'Her fabrika bir kaledir' demişti. Biz görev süremiz içerisinde 4 kale açtık. Bunların hepsi aslında Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yürüdüğümüz için yaptığımız işler. Görev süremiz içinde iki tane daha Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı şubesi açacağız. Görev süremiz buna el veriyor. Gönlümüz sizinle. İzmir yine Türkiye'deki büyük dönüşümün öncüsü olmaya devam edecek. Ben de sizden asla vazgeçmeyeceğim.”

Yeni ürünler ilk kez satışa sunuldu

İzTarım Genel Müdürü Murat Onkardeşler de et ürünlerinde yaklaşık bir yıldır fark yarattıklarını belirterek, “Şimdi de süt ürünlerinin satışı başladı. Halkın Sütü markası doğdu. Halkın Sütü markası ile yoğurt, süt, peynir, tereyağı gibi birçok ürün Halkın Bakkallarında olacak. Aynı zamanda İzmirli markasının satış noktalarından biri olan Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı'nda yine yeni ürünlerimiz var. İzmirli Yoğurt, Halkın Sütü, lor peyniri, tulum peyniri ilk kez bugün burada halkın beğenisine sunuldu” dedi. 

Kaliteli ve güvenilir gıda

Fiyatların da piyasanın altında olduğunu vurgulayan Murat Onkardeşler, şunları söyledi: “Önceliğimiz vatandaşımızın bütçesi. Biz sosyal bir belediyeyiz. Yüksek enflasyon bizi bu çalışmayı yapmaya yönlendirdi. Belediyemiz bu konuda da kendi tesisleri ile süreci yönetiyor. Geçen ay 250 bin vatandaşımız Halkın Bakkalı şubelerini ziyaret etti. Ve piyasa fiyatlarına göre değerlendirildiğinde bizden alışveriş yaptıkları için vatandaşımızın cebinde 10 milyona liraya yakın bir para  kalmış. Bu umut verici. Bu proje vatandaşlarımızın biraz nefes almasını sağlıyor. Hem süt hem de et ürünlerimizin tamamı yerli. Kendi hayvanlarımız, küçük aile işletmelerinden aldığımız ürünler, kendi tesislerimizde işlenerek satışa sunuluyor.”

Yurttaşlar ürünlerden çok memnun

Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı Şemikler Şubesi açılır açılmaz yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Şemikler Mahallesi Muhtarı Destan Bilgin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür ederek, “Ürünlerin kalitesi de fiyatı çok iyi” dedi. 

Daha önce de Halkın Bakkalı'ndan alışveriş yaptığını ifade eden Derya Timur, “Kıyma, kuşbaşı aldım. Daha önce de almıştım. Etini biliyorum, lezzetli ve gayet güzel. Piyasaya göre fiyatlar da iyi. Çok memnunum” dedi. 

Mehmet Sapmaz ise “Devamlı alışveriş yaptığımız bir yer. Ürünler günlük ve taze geliyor. Ben çok memnunum” ifadelerini kullandı. Derya Aydeniz ise “Belediyenin böyle bir çalışma yapması beni çok etkiledi. İlk kez burada satılan süt ürünlerini kullanacağım” diye konuştu.