CHP’Lİ ÖZ: BAŞBAKAN, MANİSA’DA GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YARATTI

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’daki konuşmalarında kullandığı ifadelerin “tam bir diktatörlük çaresizliği ve öfkesini yansıttığını” savundu. Sakine Öz, “Başbakan, yolsuzluk için geçen hafta ‘babamın oğlu olsa prim vermem’ diyordu; bugün Manisa’da ‘oğlum olsa prim vermem’e döndü. Yolsuzluğu biliyoruz da üstüne ‘prim dağıtmak’ neyin nesi! Primi geçtik, sen anaparanın hesabını ver! Şimdi de ödüllendirme mevsimi mi başlatacaksınız?” diye karşılık verdi.

POLİTİKA 30.12.2013, 07:40 30.12.2013, 07:40
CHP’Lİ ÖZ: BAŞBAKAN, MANİSA’DA GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YARATTI

CHP Milletvekili Sakine Öz, “hırsızın koluna girdikçe güç toplayan, ‘tanırım, iyi çocuktur’ diyenler, bugün savcıya ve polise tehditler yağdırıyor. Savcıyı savuşturmakla zaman yitiren, “militan savcı, seninle daha işimiz bitmedi’ diye tehdit savuran Başbakan’ın çöküşü canlı yayında veriliyor” ifadesini kullandı.

 Öz, “Manisa’da Başbakan gelecek diye sıkıyönetim ilan ediliyor, gençler yoktan yere gözaltına alınıyor. Akhisar’da evinin balkonundan Başbakan’a ayakkabı kutusu gösteren emekli hemşerim Nurhan Gül’ün evi basılıyor. Yolsuzluk iddiaları büyüdükçe Erdoğan küçülüyor… Şaşırmıyoruz, boğazına kadar batağa batanlar, elbette son çare başını dik tutmaya uğraşacak, kafiyeli şarkılarla vatandaşı avutmaya çalışacak ama tutmadı, tutmayacak” biçiminde konuştu.

 “Bu ittifak dağıldıkça hepimiz için adalet, özgürlük ve eşitlik gelecek… Yalanla ve rantla çalışan AKP makinesi son kullanma tarihini doldurdu.” diyen Milletvekili Sakine Öz, Manisa’nın ve Türkiye’nin sorunları için çalışmaya bir an olsun ara vermeyeceklerini sözlerine ekledi.

 Milletvekili Sakine Öz, Başbakan’ın Manisa’nın yol, altyapı ve tarım sorunları hakkında da yanlış bilgilendirildiğini örneklerle aktardı.

 CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz’ün açıklaması şöyle:

“Yok Artık, Bir de Prim Verseydin””

Sakine Öz, açıklamasında “Başbakan, yolsuzluk için geçen hafta ‘babamın oğlu olsa prim vermem’ diyordu; Manisa’da ‘oğlum olsa prim vermem’e döndü. Yolsuzluğu biliyoruz ama üstüne ‘prim dağıtmak’ da neyin nesi! Primi geçtik, sen anaparanın hesabını ver!  Şimdi de ödüllendirmeye mi başladınız?” çıkışında bulundu ve sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Yolsuzluk iddiaları büyüdükçe Başbakan küçülüyor… ‘Dik dur, eğilme’ denmesine bakmayınız, boğazına kadar batağa saplananlar, elbette son çare başını dik tutmaya uğraşacak. Ama ne çare, demokrasi ve adalet kazanacak!

 Manisa’da sadece gürültü kirliliği yaratan, suçluluk telaşıyla her yere saldıran Başbakanın partimiz ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki iftiraları, ruh halinin ve kişiliğinin, karakterinin bir yansımasıdır.

 “Başbakan, Savcıyı Savuşturmaya Kalkıyor”

 “Başbakan, oğluna kadar uzanan iddialar karşısında hesap vereceği yerde, oğlunu hukuk önüne çıkaracağı yerde, hukukun önüne set çekmeye, savcıları başından savuşturmaya, polisi görevden almaya kalkıyor. Alanlarda bağırdıkça bağırıyor, Manisa’ya gürültü kirliliği taşımaktan başka iş yapmıyor. Adayımız Sayın Özgür Özel’in seçildiği gün ilk işi herhalde bu gibi gürültü kirliliklerinden Manisamızı temizlemek olacak…

 Tehditle günü idare etmeye çalışan Başbakan, iyisi mi birkaç gün dinlenmeli. Çünkü o konuştukça ülkeyi germeye, adaleti çürütmeye, ekonomiye zarar vermeye devam ediyor.”

“Hangi Birinin Listesini Tutacağız?”

 “Sabah, İçişleri Bakanı bu zararı 104 milyar dolar diye açıklıyor; akşama Başbakan zarara zam yapıyor, 100 milyar dolara varan yolsuzluk iddiaları karşısında Türkiye ekonomisinin 120 milyar dolar kayba uğradığını söylüyor. Yani çaldığımız söylemeseydiniz işi daha ucuza kapatırdık demeye getiriyor… Biz, hangi birinize inanalım, hanginiz daha büyük zarar verdi? Yolsuzluğun, hırsızlığın mı; yoksa aranızdaki itişmelerin, intikam dalgasının yol açtığı zararın mı listesini tutalım! IMF’nin borcu biterken, artan dış borcumuzun hangi şirketlere, kurumlara dağıldığını, borcun nasıl adres değiştirdiğini mi anlatalım? Yoksa Başbakan’ın dilinden düşürmediği ‘Rahşan Ecevit Affı’ ile belediye başkanlığı zamanından kapatılan dosyalarını mı konuşalım?”

“ ‘Çete’yle Ortak Olurken Neredeydiniz?”

 “Başbakan, hırsızın koluna girip güç topluyor, polise, savcıya hakaret yağdırıyor. Varsa bir çete, 11 yıldır bu çeteyle kol kola iktidarı paylaşanlar, askerlerin, gençlerimizin, gazetecilerin, bilim insanlarının, kısacası toplumun tüm muhalif gruplarının ömrünü çürütürken, akılları şimdi mi başlarına geldi? 12 Eylül referandumunda yargıyı tümüyle siyasallaştırırken ortaktınız da şimdi mi pişman oldunuz?”

“Başbakan, Kendi Darbesine Yeniliyor”

 “Hırsızı öven ‘çete’ reisi, önce yargıda ve emniyetteki ‘çete’yi çözemedi, sonra bu ‘çete’yle uzlaştı ama istediği gibi idare edemedi, şimdi de Manisa’da ‘çete’nin ‘çete’lesini tutup dizini dövüyor! Başbakan, kendi darbesine yeniliyor.”

 İnsanımıza karanlık bir dönem yaşatan o kirli ittifak şimdi dağılıyor, son gemiler de yanıyor. Yanında kalan son ekibin büyük bölümü ise, birkaç sene öncesine kadar onu vatan hainliğiyle, rantçılıkla, yolsuzluk lideri olmakla suçluyordu. Ama hiç fark etmez, devlet sırtından zengin olanlar, ihaleleri hukuksuzca kendilerine eğip bükenler derhal hesap verecek!”

“Hesap vereceksiniz, hesap..!”

 “Manisa’nın sorunlarından haberdar edilmemiş Başbakan, yine yalan yanlış bilgilerle Demirci, Salihli ve Akhisar hakkında konuşuyor. Salihli’nin altyapı ve çevre düzenlemesinde, engelli merkezli belediyecilikte ülkemize nasıl bir örnek oluşturduğunu, belediyemizin üst üste üçüncü dönemine hazırlandığını bilmeden atıp tutuyor… Başbakan, o çok güvendiği yolların Manisa’daki üzücü halini görmeye dayanamadı da mı helikopetere bindi? Manisalı çiftçimizin durumuyla yüzleşemediği için mi havayolunu kullandı?

 Sayın Erdoğan, yanlış bilgiyle konuşmayı bıraksın da, Eski Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’a bir sorsun bakalım; daracık Akhisar-Salihli yolunun genişletme işi ne zaman bitecek? Akhisar’dan geçen İzmir-İstanbul yolu için alternatif çevreyolu talebimiz neden geciktiriliyor? Salihli-Akhisar yolunun şehir içine girilmeden İzmir-İstanbul yoluyla bağlanması için daha ne kadar zaman kaybedecekler?

 Başbakan, Akhisar’ın AKP’li belediyeyle bu dönem içine düştüğü hali anlatamıyor. İşin özeti, Erdoğan, Manisa’da kapatılan AKP’li beldelerin isyanından, köylerin altyapı sorunlarından, büyükşehirdeki sıkıntılarından tümüyle kopmuş bir ekiple çalışıyor.

 Hesap vereceksiniz, hesap! Yoksulluk artıyor, yolsuzluğun çapı genişliyor… Tehdide sığınan Başbakan, hesaptan kaçtıkça acınacak hale düşüyor!”

“Demokrasi Çöktü, Sıkıyönetim Büyüdü”

“Manisa’ya Başbakan gelecek diye sıkıyönetim ilan ediliyor, gençlerimiz yoktan yere gözaltına alınıyor. Akhisar’da evinin balkonundan Başbakan’a ayakkabı kutusu gösteren emekli hemşerim Nurhan Gül’ün evi basılıyor. Binlerce korumayla, saçma sapan bir güvenlik rejimi hüküm sürüyor, hukuk rafa kaldırılıyor. Gezi direnişinde, anlamsız gerekçelerle ifadeye çağırılan 197 Manisalıya yaşatılan skandalı hiç unutmadık, unutmayacağız.”

“Yavuz Hırsıza Kapımız Duvar Olur”

 “Başbakan, Manisa’da partililere “seçim için evleri dolaşın” diyor; ama aynı gün polis evlere baskın yapıyor. Meydanda gençlerimize ‘önleyici gözaltı’ saçmalığıyla sıkıyönetim ilan ediliyor. Başbakan daha öğrenememiş, bunca yolsuzluk ve zulüm altında olan biz Manisalılar, yavuz hırsıza kapımızı kapatır; adalete, özgürlüğe ve refaha umudumuzu bağlarız!”

 “Başbakan, Ayrımcılıkta ve Irkçılıkta Sınır Tanımıyor”

 Başbakan Erdoğan, bugün Akhisar’daki konuşmasında şu sözleri söylemiş ve sosyal medyada tepkiye neden olmuştu:

 “Ben bu CHP zihniyetine mensup olan savcıların mağduruyum. Onların meşrebine, mizacına sahip olanların mağduruyum. Şiir okuduğum için hapse girdim. Onların genlerinde ne var, bunu da iyi bilirim. CHP zihniyetine mensup, şu anki Genel Başkanın meşrebinden, mizacından olan kişilerin mağduruyum.”

 Sakine Öz, Başbakan’ın bu sözlerine şu yanıtı verdi:

 “Başbakan, hırsızı gözden kaçırmak uğruna her yolu deniyor. Bugün de hakarette hızını alamadı, 12 Eylül referandumu ve 12 Haziran seçimlerinde, meydanlarda sergilediği büyük ırkçılığını devam ettirdi, mezhep ayrımcılığına yenisini ekledi.

Açıkça söyleyeyim; Başbakan, Adana Valisi gibi ikinci bir ‘kavas’ skandalı yaratmasın. Derhal tüm Alevi yurttaşlardan özür dilesin! Bugün Akhisar’da, ‘meşrep’ ve ‘gen’ altından, Genel Başkanımız ve dönemin savcılarının şahsında Alevi toplumuna söylediği ırkçı ve ayrımcı sözleri hiç unutmayacağız. Tüm yurttaşlarımız, Başbakan ne zaman kardeşlikten bahsetse arkasından bir aşağılama ve ırkçılıkla yaklaşacağını çok net görmektedir.”

 “Başbakan’ın Sopası: Adaletsiz Yargı”

Başbakan, savcıya açık tehdit yağdırdı, 12 Eylül referandumu sonucu iyice siyasal hale getirdiği HSYK üyelerine kinini kustu. Elimde olsa referandumu geri getirir, size yargılatırdım, dedi. Sonra, önceki Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal’a kurulan, imal edilen kaset komplosunun sahibini bildiğini itiraf etti. Başbakan, bunca zamandır bu komployu ortaya koymayıp beklettiğine göre, bilip de sustuğuna göre açıkça suç işlemiştir, diğer suçluları da korumuştur. Savcılar, bugün Manisa’da Başbakan’ın bu kaset komplosuyla ilgili açıklamasını ciddiye almalı ve hükümetten bu kasedin hesabını sormalıdır. Sayın Baykal’ın iddiasında ne kadar haklı olduğu bugün bir kez daha kanıtlanmıştır. Sayın Deniz Baykal’ın söylediği gibi, ‘bu komplonun, iktidar zirvesinin bilgi ve onayı olmadan hazırlanıp piyasa sürüldüğü’ iddiası bugün Manisa’da çok daha netlik kazanmıştır.”

Yorumlar (0)
banner13
banner14
1
açık
banner15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11