Cumhuriyet Halk Partisi Balçova Belediye Başkan Aday Adayı Münir Sirhan Özen, Balçova’da çalışmalarını sürdürürken, emeklileri de unutmadı. Özen, hayata geçirecekleri projeler sayesinde Balçova’nın sağlıklı, mutlu ve uzun ömürlü insanların yaşadığı, İzmir’in en değerli ilçesi olacağını söyledi.

DİSK Emekli-Sen Balçova Şubesi’nin düzenlediği Dostluk ve Dayanışma Kahvaltısına katılan Özen, burada emeklilerin yaşadıkları sorunları dinleyerek, Balçova’da emekliler için özel projelerini açıkladı.

“Kaliteli yaşamı inşa edeceğiz”

Balçova’da emekli nüfusun oldukça yoğun olduğunu, son yıllarda emeklilerin gelir seviyelerinin çok düştüğünü belirten Özen, Balçova’da bu durumu değiştirmek istediklerini kaydetti. “Balçova, sağlıklı, mutlu ve uzun ömürlü insanların yaşadığı bir kent olacak” diye konuşan Özen, bunun için çalışarak kaliteli yaşamın gerektirdiği koşulları inşa edeceklerini vurguladı.

“Emeklilerin gelir seviyesi artacak”

Emeklilerin sosyalleşebileceği, doğayla temas edebileceği tema parklar ve tesisler yapacaklarına işaret eden Özen, “Emeklilerimiz ve şehir dışından okumaya gelen üniversite öğrencilerimiz, belediye güvencesiyle bir araya gelecek. Böylelikle bireye özel sosyal destek sağlayacak ve gelir seviyesini artıracağız. Bu sayede üniversite öğrencilerinin barınma sorununu çözerken, emeklilerimize de ek gelir imkânı sağlayacağız. Ayrıca planladığımız birçok proje ile emeklilerimiz hayatın içine daha çok dahil ederek, yaşam kalitelerini daha da artırmak istiyoruz. Tüm bunlar akıllı çalışkanlık ve doğru kaynak yönetimiyle mümkün. Hakkımız olan tüm mali kaynakları Balçova’ya kazandıracak; bu kaynakları yetkin ekiplerle beraber verimli bir şekilde yöneteceğiz” diye konuştu.