100 yıllık Cumhuriyet tarihinde aralıklarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sözlü ve fiziki saldırılar hep oldu. Sanırım bu saldırılar bundan sonra da devam edecek gibi görünüyor. Son zamanlarda sistematik olarak bir saldırı dizisi var. Yakışıksız ve edepsiz saldırılar yanında özellikle heykel ve büstlerine yapılan fiziki saldırılar olayın vahim boyutunu ortaya koyuyor. İzmir'de yaşanan son iki saldırı özellikle incelenmesi gerekiyor. Kemalpaşa'da Atatürk heykeli tahribat edildi. Ardından Konak Ferahlı Parkı'ndaki Atatürk büstü tamamen yıkıldı. Tüm dünyada Atatürk'e olan saygısı ve sevgisi ile tanınan İzmir'de bu olayların ardı sıra yaşanması kötü çağrışımlar yapmıyor değil. Umarım, güzel ülkemde akıl ve sağduyu hakim olur ve bu olaylar üzerinden yeni bir yara açılmaz. Laik-antilaik çatışması bu ülkenin geleceğine en büyük kötülük olur. Cumhuriyet Türkiye'sinde şöyle bir gerçek var ve bu gerçeklik bu ülke var olduğu sürece devam edecek. Bu ülkenin değişmez ebedi başkomutanı ve lideri Mustafa Kemal Atatürk'tür. 100 yıldır O'nun ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet üzerinde özgürce nefes alıyoruz. Sevmeyenler, nefret edenler dün olduğu gibi bugün de var. Yarınlarda da olmaya devam edecek. Ama Atatürk gerçekliği sevgisini hiçbir gücün silme ve yok etme bir şansı olmadı, olmayacak. 

100. YILDA DAHA GÜÇLÜ CUMHURİYET!
29 Ekim'de Atatürk Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlayacağız. Devletimiz bir asrı geride bırakıyor, yeni bir asra adım atıyor. 100 yıl boyunca içerde ve dışarıda ne kadar düşmanı varsa hepsiyle baş edildi. Özellikle içerdeki kendini bilmez, hayasız, terbiye ve ahlaktan yoksun kişilerle de gerekli mücadele yapıldı, yapılıyor. Atatürk'ün ışıklı çağdaş yolu gerçek anlamdaki cumhuriyetçi-demokratlar için hep rehber oldu, olmaya devam edecek. Yapılması gereken okullarda tam anlamıyla öğretilmeyen Atatürk ilke ve devrimlerini aileler olarak çocuklarımıza çok iyi anlatmak ve öğretmektir. Manevi şahsına ağır hakaretler hep olacaktır. Heykellerine, büstlerine balyoz ve baltalarla saldırılar hep yaşanacaktır. Ama bu saldırılara karşı Atatürk sevgisini hep büyüterek yaşatmak ve bu kendini bilmez kişilerle mücadele etmek görevimiz olacaktır. 

Son cümle: "Bu ülke 100 yıl önce kararını Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde vermiştir. Burası Cumhuriyet ile yönetilen hür ve özgür bir ülkedir. Bunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir..."