Günümüzde bütün şiddetiyle devam eden soğuk savaşta hedefteki bir ülkeyi, milleti veya bir toplumu uysallaştırmak, yönetmek, entelektüel kapasitesini azaltmak, az düşünen bireylerden oluşan yeni bir toplum yaratmak için uçak, tank, top, tüfek ve füze asla gerekli değildir!
Bunu hedefinizdeki ülkenin tarım, tohum, ürün ve beslenme politikalarını ele geçirerek sulh ve sükunet içinde, hatta ve hatta himmet ve minnet duyguları ile fevkalade bir şekilde başarabilirsiniz.
Bugün başta Amerika ve Avrupa emperyalizminin ülkemizde başarılı bir şekilde uygulayıp, yaptığı tam da budur.
Bozulmamış yerel gıdalar ile beslenmiş ve bilgili bir halkın köle edilemez olduğunu yarı aç ve cahil bir halkın ise hür olamayacağını en iyi diktatörler bilir!
Karnı tok ve bilgili bir halkın bilinçli olarak köle olması mümkün değildir… Eğer olan varsa, bilinç dışı güçlerin onlarda aktif bir etkinliğe ulaşmış olması söz konusudur.
Bu durumda da yapılması gereken; tohumlarımıza, sularımıza, topraklarımıza ve temiz havamıza sahip çıkmak. Dengeyi oluşturacak özgür cumhuriyetçi demokrat bir  politik gücün mevcut kötüyü nötralize edecek etkinlikte faal olmasını sağlamaktır.
Işık ve sevgiyle kalın!