Her şey 15 Haziran 2017 tarihinde başladı. Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanıp Çankaya'ya çıkarsa bu tarih daha bir önem kazanacak. 15 Haziran 2017 tarihi Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye siyaset tarihine lider olarak tescillendiği tarihtir. CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması üzerine Ankara'dan başladığı Adalet Yürüyüşü, bir bakıma Kılıçdaroğlu'nun Çankaya'ya ve dolayısıyla ülkenin 13'üncü cumhurbaşkanı olmasında büyük önem taşıyacaktır. Adalet Yürüyüşü, cumhurbaşkanlığı yürüyüşünün ilk adımıdır. 15 Haziran 2017 yılında "hak-hukuk-adalet" sloganıyla Ankara'dan başlayan yürüyüş, 9 Temmuz 2017 yılında İstanbul Maltepe meydanında sona erdiğinde, Türkiye'de birçok şey eskisi gibi olmayacaktı. 2023 seçimlerine geldiğimizde bu durum daha net ortaya çıkıyor. 15 Mayıs sabahı Kılıçdaroğlu için Mansur Yavaş'ın deyimiyle Kızılay'dan Çankaya'ya yeni bir yürüyüş başlayabilir. Ülkenin en tepe noktasına Çankaya'ya giden ikinci Kemal olarak devletin başında görmemiz çok olası bir durum olarak karşımıza çıkıyor. 

İMAMOĞLU VE YAVAŞ FIRTINA GİBİ ESİYOR!
Ramazan Bayramı sonrası seçim çalışmaları daha bir ivme kazandı. Meydanlar liderlerin mitingleriyle dolup taşıyor. Bazı illerimiz ardı ardına cumhurbaşkanı adaylarını ağırlıyor. Sokaklar insan seli, seçmenler destek verdikleri parti ve adaylarını açık destek sunuyor. Ama bu seçim çalışmalarında farklı bir durum var. O fark da, uzun süre isimleri cumhurbaşkanı adayı olarak anılan Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın ortaya koyduğu performans. Öyle ki, İmamoğlu'nu televizyondan bile takip etmek çok zor. Aynı gün üç şehirde miting yapıyor. Meydanların nabzını müthiş tutuyor. Bir zamanların Süleyman Demirel'ini hatırlatıyor. Kullandığı dil, şehirlere göre özel yaklaşım İmamoğlu'nu daha yukarılara taşıyor. Bir 5 yıl sonra bu ülkede İmamoğlu'nun adı  bir başka konuşulacaktır diye düşünüyorum. Mansur Yavaş, mitinglerde konuşmaya yavaş başlıyor ama müthiş bir yükselme gösteriyor. Ankara'da yaptıklarını çok iyi anlatıyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yiğitlerim notuyla paylaştığı ve iki ismin görevlerini açıkladığı video sahada yansımasını çok iyi bulmuş görünüyor.

Son  cümle: "14 Mayıs'ta sıradan bir seçime gitmiyoruz. Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçmekten ziyade ülkenin geleceğini oylayacağız. O pazar herkes sandığa gitmeli ve gereğini yapmalı..."